Національна рада: Регіональний вимір – про наші новини в областях

27.10.2023

Наради з керівниками компаній – провайдерів аудіовізуальних сервісів і комунальних медіа, зустрічі з редакторами друкованих медіа, засідання Конгресу місцевих і регіональних влад при Президентові України, обговорення роботи об’єктів Концерну РРТ – про заходи,  які відбулися за участі представників Національної ради в областях цього тижня, – далі.

Вінницька область

25 жовтня представник Національної ради у Вінницькій області Вадим Мазурик провів онлайн-нараду з керівниками компаній – провайдерів аудіовізуальних сервісів.

 • Йшлося про зміни, які відбулися після 1 жовтня в контексті трансляції у багатоканальних телемережах каналів, що не зареєстровані у країнах-членах Європейського Союзу. Вадим Мазурик нагадав, що згідно з новим медійним законодавством компанії мають до 31 травня 2024 року перереєструватися в Національній раді.

26 жовтня відбулося спілкування з керівниками комунальних медіа.

 • Говорили про затверджені Національною радою 16 жовтня документи, без яких реформування комунальних медіа в публічні аудіовізуальні було неможливе. Зокрема, йдеться про типові статут і контракт, а також порядок проведення конференцій громадських об’єднань. Тепер цей інструментарій потрібно навчитися використовувати.
 • Також зафіксували низку проблем, з якими можуть стикатися компанії в процесі реформування. Вирішили цю проблематику узагальнити й подати до Національної ради.

Волинська область

26 жовтня  представниця Національної ради у Волинській області Лілія Бойко взяла участь у зустрічі редакторів друкованих медіа області з Волинською дирекцією АТ «Укрпошта».

Із першого листопада стартує передплатна компанія, тому було обговорено співпрацю Укрпошти з редакціями. Для редакторів друкованих видань ще раз наголосили на необхідності реєстрації в Національній раді.

Полтавська область

Представниця Національної ради в Полтавській області Лілія Миронович на запрошення Полтавської обласної державної адміністрації взяла участь у засіданні Конгресу місцевих і регіональних влад при Президентові України.

Учасники засідання розглянули широкий спектр важливих соціальних питань – безпека, медицина, освіта, розвиток інфраструктури. Також обговорили питання мобілізації й бронювання, використання інформаційних ресурсів державних установ. Окрему увагу приділили темі реорганізації освітньої мережі. Конгрес засвідчив ефективну взаємодію й діалог центральної влади і регіонів.

Полтавщина бере участь у пілотному проєкті соціального відновлення ветеранів. Діє центр реабілітаційної медицини.

Сумська область

Представниця Національної ради у Сумській області Лариса Якубенко взяла участь у нараді при голові Сумської обласної державної адміністрації – начальнику Сумської військової адміністрації.

Під час наради йшлося про забезпечення доступу до теле- і радіомовлення жителів прикордонних територій, які межують з країною-агресором. Було проаналізовано терміни виконання Дорожньої карти розбудови інформаційного простору області.

Лариса Якубенко поінформувала учасників наради про:

 • оголошення медіарегулятором конкурсу на вільні радіочастоти у Сумській області;
 • телеканали, які візьмуть участь у конкурсі на отримання ліцензії на мовлення з використанням радіочастотного спектра на каналах ефірної багатоканальної електронної комунікаційної мережі із загальнонаціональною категорією покриття (МХ-7);
 • кількість радіостанцій, що отримали тимчасові дозволи регулятора на мовлення зі збільшеною потужністю передавачів на території Сумської області.

Хмельницька область

Представниця Національної ради у Хмельницькій області Олена Гавінська на запрошення обласного осередку Національної асоціації медіа України взяла участь у зустрічі редакторів друкованих медіа області з Хмельницькою дирекцією АТ «Укрпошта». Говорили про співпрацю редакцій та підприємства.

Зустріч відбулася напередодні передплатної кампанії, яка цього року проходитиме у більш стислі терміни, ніж зазвичай.

Після зустрічі Олена Гавінська поспілкувалася з операційним директором Південно-західного регіону АТ «Укрпошта» Оленою Дорошенко. Представниця медіарегулятора повідомила, що друковані медіа, які мають видані Міністерством юстиції свідоцтва про реєстрацію, повинні зареєструватися у Національній раді до 31 березня 2024 року. Таку реєстрацію вже отримали 4 регіональні друковані медіа.

Олена Гавінська також акцентувала на важливості місцевих друкованих видань для забезпечення права й потреби громадян на отримання інформації про життя області та територіальних громад.

Черкаська область

 • Правові норми, що регулюють статус і діяльність телерадіокомпаній та онлайн-медіа;
 • яким чином перевірити редакційне посвідчення або інший документ, що засвідчує належність особи до медіа;
 • важливість медіаграмотності;
 • новації медійного законодавства –

такі питання порушувалися під час наради представниці Національної ради у Черкаській області Надії Горбаченко з працівниками відділу комунікації Головного управління Національної поліції в Черкаській області.

Чернівецька область

Представниця Національної ради у Чернівецькій області Любов Нечипорук під час робочої зустрічі з начальником Центру технічної експлуатації Івано-Франківської філії Концерну РРТ Михайлом Кожокару обговорила роботу об’єктів Концерну РРТ, стан забезпечення генераторами і пальним, роботу МХ-7 на території Чернівецької області

 • Усі об’єкти Концерну РРТ в області працюють у штатному режимі. Для забезпечення їх безперебійної роботи в період можливих складних ситуацій в енергосистемі держави на вежах у Чернівецькій області встановлено потужні генератори: в Новодністровську – на 50 КВт, Чернівцях – на 75 КВт. Отже, у разі імовірних відключень електроенергії філія Концерну РРТ матиме змогу забезпечити роботу передавачів лінійних аудіовізуальних і лінійних аудіальних медіа.
 • У Чернівецькій області встановлено два передавачі загальнонаціональної ефірної багатоканальної електронної комунікаційної мережі МХ-7 – у Чернівцях і Новодністровську. Ємність МХ-7 – 12 телепрограм. Концерн РРТ має намір ввести мережу в експлуатацію до 31 січня 2024 року.