Національна рада: Регіональний вимір – про наші новини в областях

20.10.2023

Про безпеку в інтернет-просторі, конкурси на мовлення для медіа на Волині, нагородження медійників, інформаційний захист сумського прикордоння, ситуацію в медійному середовищі румунської національної спільноти Чернівеччини – про діяльність представників Національної ради цього тижня розповідаємо у дайджесті регіональних новин.

Вінницька область

Представник Національної ради у Вінницькій області Вадим Мазурик вручив Почесні грамоти Національної ради медійникам краю:

  • колективу Інформаційно-телевізійного агентства «ВІТА» – найповажнішого за віком медіа аудіовізуальної галузі Вінниччини.

Цьогоріч компанії виповнилось 30 років. За цей час у ній виросла ціла плеяда талановитих журналістів, операторів, монтажерів, людей телебачення, які творили і далі творять його історію.

З початку широкомасштабної війни працівники ТРК «ВІТА» знімали сюжети з районів, де ведуться бойові дії, активно брали участь у волонтерському русі, висвітлювали підтримку вінничанами переселенців із тимчасово окупованих територій.

Телекомпанія починає відлік свого наступного десятиліття, з чим ми її щиро вітаємо!

  • відомому і харизматичному журналісту-телевізійнику, капітану Збройних сил України Олексію Літвінову. Командир роти Олексій Літвінов з березня 2022 року перебував у лавах ЗСУ, його підрозділ захищав Україну на південному напрямку.

Волинська область

На «Українське радіо Луцьк» 20 жовтня представниця Національної ради у Волинській області Лілія Бойко розповіла про процедуру реєстрації друкованих медіа, особливості роботи й регулювання Національною радою онлайн-медіа, зокрема телеграм-каналів і соціальних мереж.

Окремо порушили питання роботи МХ-7. Говорили про оголошені конкурси на мовлення у Волинській області і про ситуацію медіапростору в регіоні.

Кіровоградська область

  • Як уникнути шахрайства в інтернеті?
  • Що робити користувачам, які помітили YouTube чи Telegram-канали, які поширюють фейки і дезінформацію?
  • Як працювати з чат-ботом StopRussia|MRIYA?
  • Як вберегтися від шахрайських спроб викрасти кошти?
  • Як відрізнити шахрайський чат-бот від справжнього?

Ці та інші питання висвітлювали на онлайн-зустрічі суб’єктів у сфері медіа Кіровоградщини за участі представника Національної ради в Кіровоградській області Сергія Каракуліна з працівниками обласного відділу протидії кіберзлочинам.

Крім актуальної інформації, медійники отримали відповідний аудіальний і аудіoвізуальний контент, а також довідковий матеріал про основні меседжі антишахрайської кампанії та збірник практичних порад, як уникнути шахрайства.

Сумська область

Представниця Національної ради у Сумській області Лариса Якубенко взяла участь у програмі «Розмова – Pro» на харківській радіостанції «NovaLine» – ТОВ «ТРК «МАТРІКС+».

У прямому ефірі вона розповіла про:

  • роботу медійників Сумщини під час повномасштабного вторгнення і після деокупації області;
  • ситуацію в інформаційному полі прикордонних територій, які межують з країною-агресором та потерпають від експансії російських теле- і радіопрограм;
  • кроки, які реалізує Національна рада у співпраці з Сумською ОВА, Концерном РРТ і ДП «УДЦР» для захисту сумського прикордоння;
  • реалізацію Дорожньої карти розбудови інформаційного простору Сумської області.

Чернівецька область

Представниця Національної ради у Чернівецькій області Любов Нечипорук зустрілася з головою Чернівецького обласного товариства румунської культури імені Міхая Емінеску, головним редактором тижневика «Gazeta de Herţa» Василем Бику.

Він висловив занепокоєння складною ситуацією із передплатою друкованих медіа через скорочення кількості відділень і листонош в АТ «Укрпошта». Тільки у цьому році «Gazeta de Herţa» отримала майже на третину менше передплатників. Тому це питання потребує нагального вирішення.

Любов Нечипорук акцентувала, що в умовах повномасштабної збройної агресії та інформаційної війни ворога особливо важливо бути нам єдиними.

Румуни – одна з найчисленніших національностей, що компактно проживає на території регіону. Важливим елементом збереження етнічної ідентичності є можливість для етнічних меншин послуговуватися рідною мовою в царинах культури, релігії, освіти і, безумовно, медійному середовищі.

Для забезпечення інформаційних потреб румуномовної національної спільноти в етерах аудіовізуальних та аудіальних лінійних медіа Буковини постійно транслюються передачі румунською мовою. Це такі проєкти: «TV publica stiri cernauti» (місцеві новини) – щодня, окрім вихідних; «Acasa in Romani» («У румунів вдома») – щотижня на «Суспільне Чернівці»; «Rezumat» («Резюме») – тричі на тиждень на телеканалі «tva»; інформаційний випуск на «Українському радіо».