Національна рада: Регіональний вимір – про наші новини в областях

22.09.2023

Лекції для студентів, виступи в медіа, тренінги та особисті зустрічі. – Навчаємо, роз’яснюємо, допомагаємо. Про заходи, які відбулися за участі представників Національної ради в областях цього тижня, розповідаємо далі.

Вінницька область

20 вересня представник Національної ради у Вінницькій області Вадим Мазурик зустрівся зі студентами – другокурсниками кафедри журналістики, реклами та PR Вінницького державного педагогічного університету ім. Михайла Коцюбинського.

  • Півторагодинна розмова була присвячена інструментам впровадження Закону України «Про медіа», діяльності медійних організацій у воєнний період, блокуванню ворожої пропаганди і джерел дезінформації. Окремо наголошувалось, що ухвалення нового медійного законодавства та його імплементація – необхідна умова для шляху України до Європейського Союзу.

Житомирська область

21 вересня представник регулятора у Житомирській області Іван Натикач мав зустріч з медійниками місцевих онлайн-ресурсів. Спілкування відбулося на платформі учасника мережі журналістських хабів «Медіабаза. Житомир», метою якої є всебічна підтримка роботи медійників.

  • В основному йшлося про реалізацію на Житомирщині нововведень, що відбулися від часу набуття чинності Законом України «Про медіа». Невдовзі минає пів року, відколи Закон почав діяти, а отже, є все більше практичних кейсів, проблем, з якими стикаються медійники під час його реалізації, для обговорення. Також говорили про процес реєстрації на Житомирщині онлайн-медіа. Попри те, що ця реєстрація є добровільною, все ж вона надає низку переваг офіційно зареєстрованим медіа.

Івано-Франківська область

21 вересня представник Національної ради в Івано-Франківській області Ігор Маслов провів робочу зустріч з Івано-Франківським міським головою Русланом Марцінківим та генеральним директором міського комунального підприємства «ТРК «Вежа» Тарасом Зенем.

Під час зустрічі обговорили:

  • стан медіапростору обласного центру;
  • впровадження Закону України «Про медіа»;
  • процес реформування міської комунальної ТРО в місцеве публічне аудіовізуальне медіа;
  • основні положення Типового статуту суб’єкта у сфері місцевих публічних аудіовізуальних медіа та Типового трудового контракту із керівником суб’єкта у сфері місцевих публічних аудіовізуальних медіа.

Керівник «Вежі» повідомив про намір телерадіокомпанії брати участь у конкурсі на мовлення на вільному каналі в локальному мультиплексі на 44 ТВК у с. Дебеславцях Коломийського району.

Чернівецька область

Представниця регулятора у Чернівецькій області Любов Нечипорук мала робочу зустріч із заступником голови Чернівецької обласної ради Михайлом Павлюком. Обговорили динаміку медійного простору регіону, основні тенденції, процес реєстрації суб’єктів у сфері медіа, переваги для зареєстрованих медіа.

  • У Чернівецькій області станом на сьогодні офіційно зареєструвалися дві газети. Ще низка заяв на реєстрацію друкованих та онлайн-медіа перебувають на розгляді в Національній раді.
  • Михайло Павлюк переконаний, що розбудова інформаційного простору є дієвою зброєю в боротьбі з ворогом. Тож тенденції з розширення покриття регіону сигналом теле- і радіомовників нині є вкрай важливими.

«Актуально. Корисно. Цікаво» – так назвали публікацію-відгук на лекцію Любові Нечипорук у рамках навчального курсу «Радіожурналістика» на сайті кафедри журналістики Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича.

Представниця регуляторного органу розповіла про:

  • новації у сфері журналістики відповідно до Закону України «Про медіа»;
  • повноваження Національної ради та її регіональних представництв;
  • умови ліцензування й роботи аудіовізуальних та аудіальних медіасервісів;
  • зміни в термінології;
  • дотримання буковинськими мовниками законодавчих норм, зокрема щодо мовних квот у місцевих теле- і радіоефірах.

Викладачка курсу Тетяна Смолдирева – заслужена журналістка України, колишня директорка радіо «Буковина» – наголосила на корисності такої зустрічі: «Запроваджено нові законодавчі норми і термінологію, отже, треба актуалізувати й навчальну програму».

Чернігівська область

Представниця медіарегулятора у Чернігівській області Ірина Сенченко цього тижня взяла участь у навчальному тренінгу «Кібербезпека та кібергігієна в роботі публічного службовця» — на запрошення Чернігівського регіонального центру підвищення кваліфікації за участі Департаменту кіберполіції Національної поліції України.

Були розкриті такі питання:

  • роль Національної ради у боротьбі з ворожою пропагандою;
  • безпечне «споживання» новин, способи розпізнавання фейків;
  • захищеність у соціальних мережах: безпечна реєстрація, конфіденційність, відповідальне поширення інформації;
  • організація безпеки в кіберпросторі: схеми електронної ідентифікації, безпечне використання ПК, кібергігієна паролів, захист електронної пошти;
  • онлайн-злочини у цифровому просторі (фішинг тощо) і запобігання їм.

Про державну цифрову телемережу МХ-7, її переваги говорила Ірина Сенченко в ефірі програми «Полудень» з ведучим Андрієм Соколовим на Українському радіо «Суспільне Чернігів». Вона зупинилася на питаннях, які найбільше турбують слухачів регіону: як дивитися державну цифрову телемережу.

Також представниця регулятора цього тижня взяла участь у засіданні другого Національного кластеру з інформаційної стійкості. Захід проводився за підтримки Представництва Фонду цивільних досліджень та розвитку США в Україні (CRDF Global) у партнерстві із РНБОУ і Міністерством культури та інформаційної політики України. Обговорювали заходи протидії дезінформації в умовах гібридної війни рф проти України.


Перейти до вмісту