Чим жив медійний простір у регіонах цього тижня – у нашому тижневому дайджесті.
Вінницька область

13 вересня представник Національної ради у Вінницькій області Вадим Мазурик здійснив робочу поїздку до Могилева-Подільського.
Для регулятора інформаційний простір на прикордонні є одним із пріоритетних напрямів, відтак важливо було оновити знання стосовно його функціонування на кордоні з Республікою Молдова. Окрім того, виникла необхідність зробити зріз ефірного цифрового телебачення після запуску мультиплексу МХ-7. Спільно з міським головою Могилева-Подільського Геннадієм Глухманюком і керівниками місцевих телерадіокомпаній обговорили принципи та підходи реформування комунальних медіа, розвиток радіомовлення у регіоні, діяльність медіа у воєнний час.

Вадим Мазурик вручив грамоту Національної ради директорці «Престелерадіоцентру «Краяни» Людмилі Колесник та поспілкувався у студіях телекомпаній з журналістами «Престелерадіоцентру «Краяни» й ТОВ «Медіагрупа Віда».

Волинська область
Представниця Національної ради у Волинській області Лілія Бойко зустрілася з провайдерами аудіовізуальних послуг регіону. Обговорили, зокрема, питання реєстрації медіа відповідно до нового медійного законодавства. Колеги з різних куточків області мали можливість поділитися досвідом, обговорити питання, що їх хвилюють.

Івано-Франківська область
На запрошення кафедри журналістики Прикарпатського національного університету ім. В. Стефаника представник Національної ради в Івано-Франківській області Ігор Маслов прочитав 11 вересня лекцію журналістам-першокурсникам. Майбутні журналісти дізналися про структуру сучасного медіапростору Прикарпаття: скільки в ньому лінійних мовників, провайдерів, онлайн- та друкованих медіа. Просто й доступно Ігор Маслов поінформував студентів про основні норми та положення Закону України «Про медіа».

Більш практичні питання щодо роботи журналістів і медіа в сучасних умовах обговорили під час лекції 12 вересня зі студентами 2-го та 3-го курсів кафедри журналістики:
- реєстрація онлайн – і друкованих медіа;
- процес реформування комунальних медіа в місцеві публічні аудіовізуальні медіа;
- створення органів спільного регулювання.
Не оминули увагою і процес здійснення повноважень медіарегулятором, питання гендерного балансу та Кодекс етики українського журналіста.

Також Ігор Маслов взяв участь в етері студентського радіо, де ведучими були другокурсниці кафедри журналістики. В основному говорили про нове медійне законодавство, роль українських медіа під час війни та протидію інформаційним ресурсам країни-агресора.

Черкаська область
Представниця медіарегулятора у Черкаській області Надія Горбаченко привітала Максима Тептюка з призначенням на посаду представника Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини у Черкаській області.

Під час зустрічі йшлося про:
- 9 стратегічних напрямів роботи представництва Уповноваженого Верховної Ради з прав людини та структуру інституції;
- новели Закону України «Про медіа».
Також обговорили питання співпраці щодо інформаційно-просвітницької кампанії в медіапросторі на теми людей з інвалідністю та мови ворожнечі.
Чернівецька область
Представниця Національної ради у Чернівецькій області Любов Нечипорук на запрошення доцентки кафедри журналістики Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича та медіаекспертки Тетяни Смолдиревої прочитала студентам третього курсу кафедри журналістики лекцію про новації нового медійного законодавства.

Любов Нечипорук детально зупинилася на здійсненні повноважень регіональним представництвом медіарегулятора. Також розповіла майбутнім журналістам про дотримання буковинськими мовниками законодавчих положень щодо мовних квот.
Присутні цікавилися, чи вплинуло ухвалення Закону «Про медіа» на наближення українських законодавчих новел у царині медіа до європейських стандартів, особливостями інформаційного простору регіону, проблемними питаннями галузі, дотриманням гендерного балансу в етерах буковинських медіа.
Також Любов Нечипорук провела робочу зустріч із начальником Центру технічної експлуатації Івано-Франківської філії Концерну РРТ Михайлом Кожокару.

Серед питань, які обговорювали:
- оперативна ситуація в медіапросторі регіону, зокрема, робота об’єктів Концерну;
- стан мовлення суб’єктів лінійних аудіовізуальних та лінійних аудіальних медіа;
- можливі шляхи розвитку регіональної мережі радіомовлення та розширення території покриття сигналом цифрового телебачення.
Окрему увагу приділили питанню забезпечення трансляції етеру мовників на випадок можливих складних ситуацій в енергосистемі держави.

Чернігівська область
Представниця Національної ради у Чернігівській області Ірина Сенченко протягом тижня проводила консультації з представниками правоохоронних органів щодо інформаційної безпеки регіону, інформування населення, убезпечення від шахрайства методом сповіщення через медіа.

На запрошення організаторів представниця медіарегулятора взяла участь у міжнародному форумі, мета якого – зібрати кращих фахівців із різних галузей всієї України, щоб окреслити практичний обсяг роботи щодо відновлення нашої країни після перемоги над рф.

Під час форуму, на який зібралися кращі стейкхолдери із різних галузей та регіонів України, говорили про те, як відбудовувати Україну, про першочергові завдання та виклики тощо.
Серед експертів форуму були представники Верховної Ради України, Кабінету Міністрів, члени парламенту Великої Британії, міжнародні експерти із Франції та Ізраїлю.

Учасники форуму протягом дня працювали в групах за напрямами: освіта, економіка, культура, інформаційна політика, оборона, ВПО, допомога армії. Ірина Сенченко працювала з колегами в напрямку інформаційної та молодіжної політики, культури та спорту. У результаті було напрацьовано спільний документ, який буде передано Кабінету Міністрів України для вивчення та врахування напрацювань учасників форуму в процесі ухвалення стратегічних рішень.