Національна рада: Регіональний вимір – про наші новини в областях

08.09.2023

Чим жив медійний простір у регіонах цього тижня – у нашому тижневому дайджесті.

Вінницька область

6 вересня представник Національної ради у Вінницькій області Вадим Мазурик взяв участь у третьому етапі проєкту «Освітній простір 1325», який реалізує громадська організація «Громадянський парламент Поділля». Проєкт спрямований на проведення навчання і підвищення кваліфікації держслужбовців, службовців органів місцевого самоврядування з гендерних питань.

Представник регулятора виступив перед присутніми та поінформував про досвід Національної ради у цій царині, про методологію моніторингу гендерних питань у медіа, яку реалізує рада та її представництва на місцях.

7 вересня Вадим Мазурик провів онлайн-нараду з керівниками компаній – провайдерів аудіовізуальних сервісів. Наразі на Вінниччині працює 10 ліцензованих компаній і вже є 15 зареєстрованих за новим законодавством.

Тема перереєстрації була однією з обговорюваних під час зустрічі. До 31 березня 2024 року компанії – ліцензіати мають отримати ідентифікатори, після чого їхні ліцензії стануть недійсними. Також обговорили внесені зміни до пакету універсального медіасервісу у Вінницькій області, інші робочі питання.

Черкаська область

Представниця регулятора у Черкаській області Надія Горбаченко привітала з призначенням на посаду продюсерку лінійної філії АТ «НСТУ» «Черкаська регіональна дирекція» Вікторію Будавіцьку. Пані Вікторії, а також редакторці сайту ТРК «Ільдана» Світлані Оболевич — вручила грамоти Національної ради за вагомий особистий внесок у розвиток сфери медіа та з нагоди Дня Незалежності України.

Надія Горбаченко також відвідала та привітала колективи видань, які нещодавно були зареєстровані Національною радою як суб’єкти у сфері медіа:

  • інтернет-видання «Про все», яке стало першим на Черкащині зареєстрованим суб’єктом у сфері онлайн-медіа. Цей фаховий новинний обласний інтернет-ресурс активно функціонує з весни 2012 року;
  • всеукраїнської незалежної газети «Козацький край», яка зареєстрована як суб’єкт у сфері друкованих медіа. Ознайомила редактора Андрія Кравця з новелами Закону «Про медіа»;
  • регіонального тижневика «Умань», який виходить уже понад 20 років і висвітлює актуальну інформацію з дотриманням журналістських стандартів.

А під час зустрічі з журналістками інформаційної агенції «Вичерпно» представниця регулятора обговорила питання перереєстрації агентства як суб’єкта у сфері медіа упродовж року з дня набуття чинності Закону – тобто до 31 березня 2024 року.

Чернівецька область

Буковинські медіа об’єднуються навколо спільної мети – забезпечення якісною інформацією мешканців Чернівецької області.

Так, аби виробляти спільний контент, надавати краянам достовірну й оперативну інформацію радіостанції «Буковинська хвиля» з Чернівців та «На своїй хвилі» з Новодністровська уклали Меморандум про співпрацю та партнерство.

Представниця Національної ради у Чернівецькій області Любов Нечипорук привітала директорку КП «ТРК «На своїй хвилі» Анастасію Жалюк і директора ТОВ «Буковинська хвиля» Олега Сірмана з початком нової віхи розвитку радіомовлення в Дністровському районі Чернівецької області.

Любов Нечипорук подякувала, що в скрутні для нашої держави часи, у період важких випробувань і для самих медійників, буковинські медіа знаходять можливості для взаємопідтримки та взаємодопомоги.

Буковинські місцеві радіостанції співпрацюватимуть у виробництві інформаційного й розважального контенту для трансляції в ефірі КП «ТРК «На своїй хвилі», що минулого тижня розпочало цілодобове мовлення на частоті 102,3 МГц у місті Новодністровськ, Новодністровській та Сокирянській міських територіальних громадах Дністровського району.

Про розвиток телерадіоінформаційного простору Чернівецької області, зокрема щодо збільшення покриття території регіону сигналом місцевих теле- і радіомовників, Любов Нечипорук поспілкувалася з журналісткою телеканалу «Чернівецький промінь» Антоніною Фігель.

За словами представниці Національної ради в Чернівецькій області, в медіапросторі Буковини відбуваються позитивні зрушення. А саме:

  • розширюється мережа радіомовлення – розпочала цілодобове мовлення радіостанція «На своїй хвилі» в Новодністровську, а незабаром цілодобово мовитиме і «СокФМ» у Кельменцях;
  • збільшується покриття цифровим сигналом завдяки дооснащенню двома передавачами МХ-7;
  • перелік реєстрантів у Чернівецькій області поповнили два музичні телеканали – «НАШЕmusic» і «МУЗВАР», які здійснюватимуть мовлення без використання радіочастотного спектра за технологіями ОТТ та IPTV із загальнонаціональною територіальною категорією;
  • на реєстрацію до Національної ради подали документи низка суб’єктів – друковані й онлайн-медіа;
  • медіарегулятор оголосив конкурс на мовлення у мультиплексі МХ-5 для місцевих телемовників.

Робота щодо розвитку медійного простору краю триває. Серед подальших пріоритетних питань – забезпечення мешканців прикордонних територій доступом до українського мовлення, вирішення проблеми «білих плям» у покритті цифровим сигналом (DVB-T2).

Чернігівська область

Представниця Національної ради у Чернігівській області Ірина Сенченко і керівниця телеканалу «Дитинець» Ірина Ломонос у рамках програми «По суті» говорили про державну цифрову телемережу МХ-7. Ірина Сенченко зупинилася на практичних порадах для глядачів щодо прийому цифрового сигналу, розповіла про державний мультиплекс, мету його створення тощо.

Обговорили, зокрема, питання:

  • чим запуск загальнонаціональної цифрової багатоканальної телемережі MX-7 корисний самому глядачеві;
  • чим мережа MX-7 відрізняється від наявного цифрового телебачення;
  • який перелік програм пропонує мережа;
  • чи покриває території, особливо в прикордонні, де були проблеми з прийомом телесигналу;
  • що потрібно для прийняття сигналу телемережі тощо?

Ірина Сенченко разом зі своїми колегами із Сум та Одеси взяла участь у нараді з членом Національної ради Максимом Онопрієнком і керівником управління представників медіарегулятора Сергієм Савельєвим. До порядку денного були внесені питання щодо ворожого мовлення на прикордонні та методів протидії. Ворог веде потужну інформаційну війну, і ситуація, на жаль, ідентична для всіх прикордонних областей.

Представниця медіарегулятора відвідала Чернігів і поспілкувалася з місцевими жителями. Також на запрошення місцевих волонтерів пані Ірина була присутня на благодійній зустрічі жителів Чернігова з відомою українською письменницею Люко Дашвар.

Після презентації книг відомої письменниці Ірина Сенченко особисто познайомилася з Люко Дашвар, розповіла їй про чернігівські незламні медіа та роботу щодо впровадження нового медійного законодавства.