Національна рада: Регіональний вимір – про наші новини в областях

01.09.2023

Чим жив медійний простір у регіонах цього тижня – у нашому тижневому дайджесті.

Вінницька область

Представник Національної ради у Вінницькій області Вадим Мазурик 31 серпня зустрівся з ректором Вінницького державного педагогічного університету імені Михайла Коцюбинського Наталею Лазаренко. Обговорили зміни у медійному законодавстві, їхній вплив на інформаційний простір Вінниччини та роль університету в цьому процесі. 

В університеті з 2006-го року функціонує кафедра журналістики, реклами і зв’язків з громадськістю. Також є 14 друкованих видань, які зараз проходять процедуру реєстрації в Національній раді.

Житомирська область

Триває процес реєстрації друкованих видань та онлайн-медіа Житомирщини. До роботи долучаються й медійники міста Звягель, які мали робочу зустріч із представником Національної ради у Житомирській області Іваном Натикачем. Головною темою спілкування був процес реалізації та виконання нормативів Закону України «Про медіа».

Проведення такої зустрічі стало на часі, оскільки за декілька днів після неї на засіданні Національної ради було зареєстровано місцеву газету «Звягель-інфо» як суб’єкта у сфері друкованих медіа. На думку Івана Натикача, спілкування з медійниками області безпосередньо в їхніх громадах, на територіях їх професійної діяльності є одним із найефективніших способів комунікації, адже сприяє налагодженню відкритого й прямого діалогу, обговоренню проблемних питань, обміну досвідом тощо.

Організаційну підтримку у проведенні зустрічі забезпечив відділ інформації Звягельської міської ради, з працівниками якого було окремо обговорено рішення медіарегулятора про оголошення конкурсу на місцеве радіомовлення. У переліку населених пунктів, долучених до конкурсу, є також і місто Звягель.

Львівська область

29 серпня представник Національної ради у Львівській області Тарас Шоробура вручив грамоту Національної ради керівниці Комунального підприємства Яворівської міської ради «Яворівське радіомовлення» (позивний «Явір ФМ») Ірині Богійчик.

Завдяки креативності, високому професіоналізму пані Ірини, наполегливій та самовідданій праці молодої команди радіоведучих «Явір ФМ» набуло широкої популярності в регіоні й нарощує обсяги власних програм. Ірина Богійчик співпрацює з місцевими органами влади, громадськими організаціями Яворова, представниками місцевого бізнесу. Радіо розпочало роботу у новій сучасній студії, бере активну участь у житті громади. Позивні «Явір ФМ» звучать на частоті 94,6 МГц у Яворові.

Херсонська область

Про імплементацію та основні новели Закону України «Про медіа» говорили під час зустрічі у Херсоні представники місцевих онлайн-медіа з представником Національної ради у Херсонській області Сергієм Мовчаном.

Зокрема, серед питань, які жваво обговорювали учасники зустрічі:

  • як зареєструвати медіа;
  • який механізм контролю з боку регулятора і чи є переваги у зареєстрованих медіа перед незареєстрованими;
  • повноваження медіарегулятора та впровадження системи співрегулювання;
  • відповідальність за порушення законодавства у сфері медіа;
  • здійснення регулятором моніторингів і перевірок діяльності медіа;
  • особливості регулювання в умовах збройної агресії тощо.

Особливу увагу було приділено поточній ситуації у медіапросторі Херсонщини й розбудові мовлення на деокупованій частині області. Обговорили також тему протидії ворожому мовленню і перспективам відновлення вітчизняних медіа на тимчасово окупованих територіях.

Чернівецька область

День 1 вересня став важливим днем для телерадіоінформаційного простору Буковини.

На хвилі 102,3 FM у Новодністровську, Новодністровській та Сокирянській міських територіальних громадах розпочала мовлення радіостанція «На своїй хвилі».

Представниця Національної ради в Чернівецькій області Любов Нечипорук привітала директорку радіостанції Анастасію Жалюк з цією визначальною подією. «Завдяки вашим надзусиллям, наполегливості та безмежному бажанню творити якісне радіо для громади, нині позивні «Говорить Новодністровськ» звучатимуть 24 години на добу», – відзначила Любов Нечипорук.

Радіо «На своїй хвилі» не менше п’ятнадцяти відсотків власного мовлення транслюватиме передачі місцевої тематики інформаційного, публіцистичного, освітнього спрямування, ретранслюватиме «Армію FM – військове радіо».

Інформаційні випуски про життя громади слухачі зможуть почути щоденно о 06.30, 07.30, 12.00, 17.00, 20.00 після випусків новин «Армія ФМ».

Директорка «На своїй хвилі» Анастасія Жалюк зауважила: «Особисто для мене це здійснення мрії, джерело натхнення працювати для громади». Любов Нечипорук подякувала всім причетним, хто своєю підтримкою сприяв, щоби цей день настав, побажала перемоги та миру.

Чернігівська область

Представниця Національної ради у Чернігівській області Ірина Сенченко вручила провідним медійникам краю відзнаки до Дня незалежності України. З огляду на нещодавню трагічну подію, удар рф по центру Чернігова, вона прийняла рішення особисто завітати до медіакомпаній, скасувавши заплановані з медійниками заходи-зібрання.

Спілкуючись у День незалежності України з колективом «Суспільне Чернігів», Ірина Сенченко вручила відзнаки Національної ради за вагомий внесок у розвиток медійної справи, висвітлення актуальної та гострої тематики — талановитим медійникам Чернігівщини:

  • Гоман Наталії Валеріївні, редакторці групи телебачення,
  • Лозі Анастасії Геннадіївні, випусковій редакторці групи телебачення,
  • Лось Тетяні Василівні, кореспондентці пункту м. Новгород-Сіверський.

Нещодавно команда «Суспільне Чернігів» була удостоєна й інших нагород. Під час конференції «День розвитку медіа» Чернігівська філія Суспільного мовника спільно з харківськими колегами отримали відзнаку найвпливовіших місцевих новинних медіа та незламних лідерів незалежної локальної журналістики.

Почесною грамотою за вагомий внесок у розбудову медіапростору та в інформаційну безпеку країни був нагороджений чернігівський відеограф Сергій Ломоса.

Один з найновіших проєктів Сергія Ломоси, започаткований спільно з однодумцями, — «Діючий по совісті», який розповідає про Героїв війни, декого з яких уже немає з нами… Це 9 відвертих історій, у яких переплітаються мужність, біль та сльози і які показують усю велич українців.

Вручити відзнаку представниця регулятора вирішила символічно – у перерві між зйомками творчого і креативного відеографа.

Грамотою Національної ради було відзначено Наталію Медведеву, журналістку телеканалу «Дитинець». Журналістські матеріали пані Наталії розповідають про прагнення українців відстоювати незалежність держави. Герої її сюжетів – це люди з активною громадянською позицією, які є прикладом для інших.