Національна рада пильно стежитиме за виконанням мовниками Положення про державне посвідчення на право розповсюдження і демонстрування фільмів

19.01.2016

У НАЦІОНАЛЬНІЙ РАДІ ЗА УЧАСТІ ГОЛОВИ РЕГУЛЯТОРНОГО ОРГАНУ ЮРІЯ АРТЕМЕНКА, ГОЛОВИ ДЕРЖАВНОГО АГЕНТСТВА УКРАЇНИ З ПИТАНЬ КІНО ПИЛИПА ІЛЛЄНКА І ПРЕДСТАВНИКІВ ГАЛУЗІ ТА ГРОМАДСЬКОСТІ ВІДБУЛАСЯ ЗУСТРІЧ, НА ЯКІЙ ОБГОВОРЕНО ПИТАННЯ ІМПЛЕМЕНТАЦІЇ НОВОГО ПОЛОЖЕННЯ ПРО ДЕРЖАВНЕ ПОСВІДЧЕННЯ НА ПРАВО РОЗПОВСЮДЖЕННЯ І ДЕМОНСТРУВАННЯ ФІЛЬМІВ.

19 січня в Національній раді за участі голови регуляторного органу Юрія Артеменка, голови Державного агентства України з питань кіно Пилипа Іллєнка і представників галузі та громадськості відбулася зустріч, на якій обговорено питання імплементації нового Положення про державне посвідчення на право розповсюдження і демонстрування фільмів. Постанова Кабінету Міністрів України №1143 про затвердження цього акта ухвалена 2 грудня 2015 року.

У зазначеному Положенні дещо змінено індекси фільмів для глядацької аудиторії. Оскільки воно розроблялося за ініціативи медіа-індустрії, і її пропозиції були максимально враховані, Національна рада уважно стежитиме за дотриманням телерадіоорганізаціями вимог цього документа, заявив голова Національної ради Юрій Артеменко. Він зауважив, що регулятор «жорстко контролюватиме» виконання зазначених норм.

Водночас ухвалення змін до Положення про державне посвідчення на право розповсюдження і демонстрування фільмів зумовлює необхідність перегляду Національною радою Системи візуальних позначок з індексом кіновідеопродукції залежно від аудиторії, на яку вона розрахована. Під час зустрічі обговорено пропозиції щодо можливих варіантів позначок, зокрема чи варто зберегти триколірну схему позначування у трьох фігурах, як це було дотепер.. Вирішено, що доцільніше обрати єдину фігуру – коло або квадрат – у яку вписати вікові позначки обмеження «16+», «18+». Вони відповідно до положення мають розміщуватися на екранах упродовж усього часу трансляції фільму чи серіалу. Погоджено пропозицію Національної ради, що на екранах під час показу фільмів має бути і позначка «12+», оскільки вона дає можливість відокремити контент для зовсім малих дітей. Після консультації з дизайнерами стане більш зрозуміло, як виглядатимуть позначки, щоб вони були чіткі і легкі для сприйняття глядачами.

Також обговорювалося питання дотримання мовниками вимог Законів України «Про телебачення і радіомовлення» і «Про захист суспільної моралі» в частині інформування споживачів про наявність у телерадіопрограмах контенту, що може завдати шкоди моральному здоров’ю неповнолітніх. На разі у проекті акта Національної ради про систему візуальних позначок міститиметься положення про необхідність використовувати спеціальне позначення безпосередньо перед трансляцією програм, які можуть зашкодити фізичному, інтелектуальному і духовному розвитку неповнолітніх та юнацтва.

Після доопрацювання проекту Системи візуальних позначок з індексом кіновідеопродукції залежно від аудиторії, на яку вона розрахована з урахуванням висловлених пропозицій Національна рада винесе його на громадське обговорення.