Національна рада призначила позапланові перевірки чотирьом ліцензіатам

06.12.2018

Національна рада під час засідання 6 грудня призначила позапланові перевірки таким ліцензіатам: ТОВ «Телерадіокомпанія «Відродження ТБ», м. Дніпро (логотип «ТЕЛЕКАНАЛ ВОЗРОЖДЕНИЕ»), ТОВ «Телерадіокомпанія «МТВ-ПЛЮС», смт Мирне Запорізької області (логотип «МТВплюс»), ПП «ТРК «ТЕЛКОМ», смт Десна Чернігівської обл., ТОВ «Телесистеми України», м. Київ.

Моніторинг ТРК «Відродження ТБ» за період 30.10.2018 – 05.11.2018 зафіксував ознаки порушення вимог частини другої статті 10 Закону України «Про телебачення і радіомовлення», оскільки частка передач та/або фільмів, виконаних державною мовою, становила менше ніж 75% загальної тривалості передач та/або фільмів (або їх частин) у визначених законодавством проміжках часу, а саме:

між 07.00 та 22.00 – 34%;

між 07.00 та 18.00 – 37,5%;

між 18.00 та 22.00 – 24,6%.

Крім того, до Національної ради надійшло звернення громадянина Бойкова О.М., надіслане з Державного комітету телебачення і радіомовлення України, з наріканням на ведення передач російською мовою в ефірі цього телеканалу.

Національна рада також позапланово перевірить телеканал «МТВплюс» у зв’язку з недотриманням умов ліцензії в частині програмної концепції мовлення, що є ознакою порушень частини сьомої статті 27, частини восьмої статті 28, пункту а) частини першої статті 59 Закону України «Про телебачення і радіомовлення». Моніторинг за 13.11.2018 виявив не передбачену ліцензією ретрансляцію програм ТОВ «Новини 24 години» (логотип «NEWSONE») обсягом 19 год. 30 хв./добу, тоді як ліцензією дозволено ретрансляцію винятково програми ТОВ «СОЛАР МЕДІА» (логотип «Сонце») обсягом не більше як 19 год. 30 хв./добу. Також зменшено обсяг культурно-мистецьких, розважальних, дитячих передач і фільмопоказу, не транслюються науково-просвітницькі передачі. Формат не відповідає ліцензійним умовам: за ліцензією – розважально-інформаційний, фільмопоказ; фактично – інформаційно-аналітичний (20 год. 07 хв./добу в ефірі транслювались інформаційно-аналітичні та публіцистичні передачі).

Підставою для моніторингу ТРК «Телком» стала скарга громадянина Ларченка Ю.В. щодо ретрансляції провайдером програм, які не внесені до Переліку іноземних програм, зміст яких відповідає вимогам Європейської конвенції про транскордонне телебачення і законодавства України. За результатами моніторингу, проведеного 17.11.2018, виявлено ознаки порушення частини дев`ятої статті 39 Закону України «Про телебачення і радіомовлення», оскільки універсальна програмна послуга ретранслюється не в повному обсязі – без 4 програм. Водночас провайдер не дотримався частини другої статті 42 зазначеного закону, ретранслюючи іноземну програму «ТБН», щодо якої 2016-го року Національна рада ухвалила рішення про невідповідність її змісту вимогам законодавства України і її вилучення із переліку дозволених програм, а також 18 іноземних програм, що не входять до зазначеного переліку. Оскільки змінено загальну кількість програм для ретрансляції: за ліцензією – 80 програм (вітчизняних – 67), фактично – 107 програм (вітчизняних – 72), це є ознакою порушення вимог пункту 2.3 розділу ІІ Положення про порядок видачі ліцензії провайдера програмної послуги.

Моніторинг діяльності провайдера «Телесистеми України», проведений 14.11.2018, засвідчив, що компанія не надає програм універсальної програмної послуги, що є ознакою порушення вимог частини дев`ятої статті 39 Закону України «Про телебачення і радіомовлення». Крім того, зафіксовано, що не ретранслюються програми програмної послуги, передбачені ліцензією цього провайдера, що є невиконанням умов ліцензії та ознакою порушення вимог пункту 2.3 розділу ІІ Положення про порядок видачі ліцензії провайдера програмної послуги.

Після проведення позапланових перевірок і з’ясування всіх обставин Національна рада ухвалить відповідні рішення.