Національна рада прозвітувала профільному комітету про свою роботу за 2023 рік

28.03.2024

27 березня Національна рада на засіданні Комітету Верховної ради України з питань гуманітарної та інформаційної політики звітувала про роботу медіарегулятора за 2023 рік.

Голова Національної ради Ольга Герасим’юк акцентувала увагу на тому, що одним з основних завдань медіарегулятора минулого року була боротьба з російською пропагандою і дезінформацією. У цьому напрямку Національна рада працювала не тільки на державному, а й на міжнародному рівні. Зокрема, у жовтні 2023 року медіарегулятори Польщі, Латвії, Литви, Румунії та України підписали у Варшаві Декларацію про співпрацю і взаємну підтримку в боротьбі з дезінформацією. Також відзначила тісну співпрацю в цій сфері з Центром протидії дезінформації РНБО.

Під час засідання головою і членами медіарегулятора було озвучено основні досягнення Національної ради за 2023 рік.

Відповідаючи на запитання народних депутатів, члени регулятора роз’яснили ситуацію щодо:

  • покриття сигналів на прифронтових територіях;
  • імплементації Закону «Про медіа»;
  • використання такого заходу реагування як припис;
  • реєстрації суб’єктів у сфері медіа;
  • створення органів спільного регулювання;
  • створення електронного кабінету,
  • введення в експлуатацію ефірної багатоканальної електронної комунікаційної мережі МХ-7 тощо.

Відбулася жвава дискусія щодо необхідних дій для забезпечення подальшої імплементації Закону «Про медіа», оскільки він є одним з основних євроінтеграційних законів.

За результатом розгляду Комітет ухвалив рішення рекомендувати Верховній раді України розглянути на пленарному засіданні Звіт Національної ради за 2023 рік та визнати роботу медіарегулятора задовільною.

Переглянути відео засідання можна за посиланням.