Національна рада провела зустріч із представником японської суспільної телерадіокорпорації NHK

19.09.2011

7 ЧЕРВНЯ 2010 Р. В НАЦІОНАЛЬНІЙ РАДІ УКРАЇНИ З ПИТАНЬ ТЕЛЕБАЧЕННЯ І РАДІОМОВЛЕННЯ НА ПРОХАННЯ ПОСОЛЬСТВА ЯПОНІЇ В УКРАЇНІ ВІДБУЛАСЯ ЗУСТРІЧ ІЗ ДИРЕКТОРОМ ІЗ ПИТАНЬ МІЖНАРОДНОЇ ДИСТРИБУЦІЇ В ЄВРОПІ, АФРИЦІ ТА СЕРЕДНЬОМУ СХОДІ „NHK WORLD TV” ПАНОМ КЕЙЖІ ЙОКОЯМА (MR. KEIJI YOKOYAMA).

7 червня 2010 р. в Національній раді України з питань телебачення і радіомовлення на прохання Посольства Японії в Україні відбулася зустріч із Директором із питань міжнародної дистрибуції в Європі, Африці та Середньому Сході „NHK World TV” паном Кейжі Йокояма (Mr. Keiji Yokoyama).

Регуляторний орган представляли заступник голови Національної ради Лариса Мудрак, Начальник ліцензійного управління Людмила Запорожець, завідувач сектору міжнародних зв’язків Людмила Василенко.
На зустрічі також був присутній міжнародний медіа-експерт Ад ван Лун.

Пан пан Кейжі Йокояма висловив мету зустрічі – консультація з питань ретрансляції в кабельних мережах України програм „NHK World TV”.

NHK – японська мовна корпорація, суспільна телерадіокомпанія. вона складається з двох ефірних телеканалів „NHK General TV” і 2NHK Educational TV”, трьох супутникових (NHK BS-1, NHK BS-2 і NHK Hi-Vision) і трьох каналів радіомовлення („NHK Radio 1”, „NHK Radio 2” і „NHK FM”). Суспільний мовник здійснює діяльність на основі закону „Про NHK”. NHK – не транслює рекламу, не здійснює комерційної діяльності, єдиним джерелом прибутку є щомісячна плата за перегляд телепрограм, що вноситься телеглядачами. „NHK World TV” мовлення веде англійською мовою.

Нині програми цього, єдиного в Японії, громадського мовника можна бачити через супутники в усьому світі, З супутники розташовані в Європі. Однак, як заявив пан Кейжі Йокояма, корпораціє прагне розширити мережі мовлення і мати змогу ретранслювати свої програми і в кабельних мережах України. Подібні переговори заплановано провести також в Росії.
Лариса Мудрак та Людмила Запорожець повідомили представника іноземного мовника про законодавчі умови, на яких можливо здійснювати ретрансляцію в кабельних мережах України, та надали необхідну інформацію для подальшого вивчення цього питання корпорацією NHK.

Прес-служба Національної ради