Національна рада проведе конференцію із обрання члена Наглядової ради суспільного мовника

05.12.2019

На засіданні 5 грудня регуляторний орган розглянув та задовольнив заяву про складання повноважень члена Наглядової ради ПАТ «Національна суспільна телерадіокомпанія Україна» Віктора Тарана, який був обраний від сфери місцевого самоврядування. Відтак регулятор має провести нову конференцію для громадських об’єднань і асоціацій, що діють у сфері самоврядування, і які виявлять бажання делегувати свого представника до наглядового органу суспільного мовника.

 Відповідно до  статей 8 – 10 Закону України «Про Суспільне телебачення і радіомовлення України» та керуючись Порядком проведення конференцій громадських об’єднань та асоціацій, обрання членів Наглядової ради публічного акціонерного товариства «Національна суспільна телерадіокомпанія України» та припинення їхніх повноважень, затвердженого рішенням Національної ради від 21.05.2015 № 707, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 09.06.2015 за № 679/27124 (зі змінами), Національна рада у терміновому порядку оголосить про прийняття заяв на участь у конференції  від об’єднань і асоціацій у сфері місцевого самоврядування  та оприлюднить календарний план  її підготовки і проведення на офіційному веб-сайті.

Крім цього, регулятор згідно із законодавчими нормами та положеннями зазначеного Порядку звернеться до Кабінету Міністрів України, Верховної Ради України та профільних міністерств із проханням розмістити на їхніх сайтах оголошення про приймання заяв  від громадських організацій для участі у конференції. Також упродовж місяця з дати ухвалення рішення буде сформовано Громадську комісію із членів громадських рад відповідних міністерств для опрацювання заяв і документів від громадських організацій та ухвалення рекомендацій Національній раді про їх допуск чи недопуск до участі у конференції.

Процедура обрання члена Наглядової ради НСТУ досить чітка і тривала, тому обрання нового члена Наглядової ради можливе лише у березні 2020 року.