Національна рада проведе безвиїзні перевірки телеканалів «Індиго tv» і «Максі-ТВ»

12.11.2020

На засіданні 12 листопада Національна рада внесла зміни до своїх рішень стосовно призначення перевірок ТОВ «ТРК «УКРАЇНА», м. Маріуполь Донецької обл. (логотип «Індиго tv»), і ТОВ «НАША ПРАГА», м. Київ (логотип «Максі-ТВ»), замінивши виїзні перевірки безвиїзними.

4 червня регулятор призначив телеканалу «Індиго tv» позапланову перевірку через виявлені ознаки порушення законодавства щодо показу програм телепродажу. Під час моніторингу в ефірі мовника 24 квітня зафіксовано 4 випуски телемагазину загальною тривалістю 3 години 08 хвилин на добу.

Відсутність мовлення, зафіксована моніторингом 17, 19 і 22 червня, стала підставою для призначення позапланої перевірки телеканалу «Максі-ТВ» рішенням від 2 липня.

З огляду на запровадженням карантинних заходів в Україні, пов’язаних із поширенням коронавірусної хвороби COVID-19, керуючись чинним законодавством та Інструкцією про порядок здійснення моніторингу телерадіопрограм, проведення перевірок телерадіоорганізацій та провайдерів програмної послуги, оформлення матеріалів про адміністративні правопорушення, Національна рада змінила тип перевірки з виїзної на безвиїзну.

Строк проведення перевірок для обох компаній було встановлено з 1 по 18 грудня включно.

Мовників зобов’язали у термін до 3 грудня надати Національній раді відповідні копії документи шляхом надсилання на поштову адресу, аби з’ясувати всі обставини. Також у цей же термін ліцензіатам рекомендовано надати регулятору письмові пояснення, а також матеріали та документи, які сприятимуть об’єктивній оцінці діяльності телекомпанії.