Національна рада просить Держкомтелерадіо провести аудит частот у підпорядкованих йому компаніях

09.10.2015

Зменшення обсягів мовлення Київською державною регіональною телерадіокомпанією на частоті 72,08 МГц у Києві, що стало предметом розгляду на засіданні Національної ради 8 жовтня, мало наслідком оголошення компанії попередження. Водночас регулятор вирішив звернутися до Держкомтелерадіо з проханням провести аудит частот державних ЗМІ.

Результати планової перевірки ДО «Київська державна регіональна телерадіокомпанія» (ефірне  радіомовлення, позивні «радіо «Голос Києва») зафіксували наявність порушень вимог частини сьомої статті 27 і частини восьмої статті 28 Закону України «Про телебачення і радіомовлення», оскільки зменшено загальний обсяг мовлення. За ліцензією він  має становити 16 годин  на добу у проміжку часу із 06:00 до 22:00.Фактично мовлення ведеться у відрізках часу з 08:00 до 20:00, тобто 12 годин. Відповідно зменшено обсяг й усіх інших передач – національного аудіовізуального продукту, власних, культурно-мистецьких, науково-просвітницьких програм, обсяг підбірки музичних творів і категорії «інше».

Представник Державного комітету телебачення і радіомовлення на засіданні висловився за оголошення компанії попередження через недостатність освоєння частоти. Водночас голова Національної ради Юрій Артеменко запропонував звернутися до Держкомтелерадіо з проханням провести аудит частот мовників, підпорядкованих комітету. Це особливо актуально з огляду на процес створення в Україні суспільної телерадіокомпанії, якій відповідно до закону про суспільне мовлення Національна рада має переоформити ліцензії на мовлення.