Національна рада працює над створенням радіопоясу національного мовлення на прикордонній Сумщині

27.02.2019

Представник Національної ради в Сумській області у співпраці з Сумською  ОДА та Сумським обласним відділом Північно-східної філії УДЦР працюють над документами для прорахунку частот для прикордонних населених пунктів регіону.

За ініціативи представника Національної ради в Сумській області Лариси Якубенко відбулася селекторна нарада з головами райдержадміністрацій та керівниками об’єднаних територіальних громад прикордонних районів Сумської області, під час якої обговорили можливість прорахунку додаткових частот для малопотужного мовлення.  

Лариса Якубенко звернула увагу, що для практичної реалізації стратегії розвитку телерадіопростору північного прикордоння Національна рада систематично замовляє в УДЦР прорахунок  нових  частотних  присвоєнь і проводить форматні конкурси на мовлення в ФМ-діапазоні (в рамках ініційованого регулятором проекту «Розвиток місцевого радіомовлення, мовлення територіальних громад»).

Перелік населених пунктів Сумської області, які потребують прорахунку додаткових частот, був попередньо узгоджений з керівниками районних державних адміністрацій та  об’єднаних територіальних громад прикордонних районів. Враховувалися такі параметри, як наявність/відсутність українського мовника на цих територіях та кількість населення. Під час селекторної наради  керівники районів і представники громад надали додаткову інформацію щодо наявності у визначених населених пунктах висотних споруд, їх власників, технічних характеристик веж, географічних координат, рельєфу місцевості тощо.

Керівник апарату Сумської ОДА Дмитро Живицький запропонував провести додаткову нараду-консультацію з представниками підприємств, які надають послуги із цифровізації (ІТ-компанії) стосовно можливості організації доступу до мережі Інтернет на місцях встановлення передавачів у цих населених пунктах.

Після підготовки необхідного пакету документів Національна рада замовить ДП «Український державний центр радіочастот» прорахунок нових каналів мовлення для низки прикордонних населених пунктів Сумської області. У разі отримання висновків УДЦР регулятор виставить нові частоти на конкурс.