Національна рада позапланово перевірить діяльність двох провайдерів програмної послуги

28.07.2017

Регуляторний орган 27 липня призначив позапланові перевірки двом провайдерам програмної послуги, це – ТОВ «Елегант», м. Світлодарськ і ФОП Маркелової О.М., с. Водяне Донецької області.

До Національної ради надійшло звернення від Об’єднаного штабу Центрального управління Служби безпеки України в районі проведення антитерористичної операції, у якому повідомлялося про ретрансляцію компанією «Елегант» програм, які не входять до Переліку іноземних програм, зміст яких відповідає вимогам Європейської конвенції про транскордонне телебачення і законодавства України.

Також за результатами моніторингу програм цієї компанії від 18 липня 2017 року зафіксовано, що універсальна програмна послуга, затверджена рішенням Національної ради від 07.06.2017 № 946, надається провайдером не у повному обсязі, зокрема не транслюються 2 програми (ПАТ «Національна суспільна телерадіокомпанія України» (стилізована літера «К»), ПАТ «Національна суспільна телерадіокомпанія України» («UA:КРИМ»). Натомість ретранслюються сім іноземних програм, розповсюдження яких обмежене на території України. Порушено загальну концепцію добору програм для ретрансляції – не ретранслюються 4 програми, передбачені ліцензією, натомість є 16 не зазначених в ліцензії програм.

Крім того, моніторингом зафіксовано використання ліцензіатом не передбаченої ліцензією цифрової технології розповсюдження програм, де поширюються 26 іноземних програм, розповсюдження яких обмежене на території нашої країни.

Моніторингом програм ФОП Маркелової О.М. від 5 липня цього року виявлено ретрансляцію 7 програм, які не входять до Переліку іноземних програм. Також не ретранслюються 22 програми, передбачені ліцензією, проте поширюються 13 програм, яких немає у ліцензії.

У діяльності обох компаній зафіксовано ознаки порушення вимог пункту 2.3 розділу ІІ Положення про порядок видачі ліцензії провайдера програмної послуги та вимог Закону України «Про телебачення і радіомовлення». Після з’ясування і вивчення під час перевірки усіх обставин Національна рада ухвалить відповідні рішення.