Національна рада повторно проведе Конференцію з обрання члена Наглядової ради НСТУ від сфери фізичного виховання та спорту

10.12.2020

На засіданні 10 грудня Національна рада відхилила кандидатуру відомого диктора й оглядача спортивних програм Валентина Щербачова на входження до складу Наглядової ради суспільного мовника через невідповідність вимогам Закону України «Про Суспільне телебачення і радіомовлення України». Також ухвалено провести повторну конференцію з обрання члена Наглядової ради НСТУ від громадських об’єднань та асоціацій, що діють у сфері фізичного виховання та спорту, і затверджено відповідний календарний план її підготовки та проведення.

Під час визначення переможця на Конференції у сфері фізичного виховання та спорту, що відбулася 16 жовтня, за Валентина Щербачова віддали свої голоси всі учасники. Однак пізніше Національній раді стало відомо, що в Єдиному державному реєстрі фізичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань містяться відомості, що він є співзасновником двох організацій, які діють у сфері телерадіомовлення. Це  суперечить  вимогам Закону України «Про Суспільне телебачення і радіомовлення України» (пункт 4 частини другої статі 9).

Пан Щербачов під час засідання 29 жовтня пояснив, що обидві компанії не діють, а один із співзасновників помер, що ускладнює процедуру ліквідації. Регулятор взяв до уваги це пояснення і надав можливість Валентинові Щербачову усунути наявні перешкоди, які не дають змоги Національній раді ухвалити позитивне рішення про його введення до складу наглядового органу суспільної телерадіокомпанії.

Через певний час ситуацію щодо однієї компанії було вирішено, а щодо іншої – ні, у ЄДР наразі міститься інформація про те, що Щербачов В.В. володіє часткою статутного (складеного капіталу) в ТОВ «ТРК «Спорт – Україна». Тому національний регулятор був змушений відхилити кандидатуру Валентина Щербачова і розпочати процедуру обрання члена Наглядової ради НСТУ у сфері фізичного виховання і спорту наново.

Ухвалено календарний план, відповідно до якого регулятор повторно оголосить про прийом заяв від громадських об’єднань і асоціацій, що діють у цій сфері. Дотримуючись усіх термінів, що прописані в Порядку проведення конференцій громадських об’єднань та асоціацій, обрання членів Наглядової ради публічного акціонерного товариства «Національна суспільна телерадіокомпанія України» та припинення їхніх повноважень, затвердженого рішенням Національної ради від 21.05.2015 № 707 (із змінами), зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 09.06.2015 за № 679/27124, підсумувати результати цього процесу можна буде лише у квітні 2021 року.