Національна рада попередила «RTVI» про порушення Європейської конвенції про транскордонне телебачення і законодавства України

08.11.2017

Національна рада в черговий раз звернулася до правовласника іноземної програми «RTVI» пана Б. Баума і попередила про виявлені під час трансляції порушення Європейської конвенції про транскордонне телебачення і законодавства України.

Моніторингом Національної ради в ефірі телеканалу з 2 по 9 жовтня зафіксована трансляція фільмів за участю акторів, що внесені до Переліку осіб, які створюють загрозу національній безпеці – М. Порєченкова («Ликвидация», 02 – 08.10 з повторами), І. Охлобистіна («Бармен», 08.10), В. Теличкіної («Третья мировая», 08 і 09.10), О. Панкратова («Украсть Бельмондо», 09.10). Це є порушенням частини другої статті 6 Закону України «Про телебачення і радіомовлення».

Відповідно до частини другої статті 24 Європейської конвенції про транскордонне телебачення, якщо порушення має очевидний, серйозний і тяжкий характер, а також призводить до виникнення складних суспільних проблем і якщо воно триває протягом двох тижнів після повідомлення про нього, приймаюча сторона може тимчасово припинити ретрансляцію програми, яка порушує конвенцію.

«Просимо вважати це звернення як попередження Національної ради щодо виявлених порушень Конвенції і законодавства України», йдеться в листі регулятора.

Раніше Національна рада вже зверталася до правовласника іноземної програми «RTVI» щодо зафіксованих порушень українського законодавства і Європейської конвенції в ефірі цього телеканалу й отримувала запевнення, що їх буде усунуто. Водночас новий моніторинг регулятора свідчить про їх сталий характер.