Днями Національна рада листами звернулася до дистриб’ютора в Україні іноземної програми «Наше любимое кино» компанії «СонаР» і правовласника цього каналу німецької компанії «RTVD Video-und filmproduktionsgesellschaft MBH» про виявлені під час моніторингу порушення вітчизняного законодавства і застерегла, що в разі подальшого ігнорування українських законодавчих вимог регулятор буде змушений розглянути питання про тимчасове припинення ретрансляції телеканалу на території України.
У період проведення Національною радою моніторингу іноземної програми із 12.11.2018 по 18.11.2018 зафіксовано порушення частини другої статті 6 Закону України «Про телебачення і радіомовлення», яка забороняє телерадіоорганізаціям транслювати аудіовізуальні твори, одним із учасників яких є персона, внесена до Переліку осіб, які створюють загрозу національній безпеці. У цей час було показано низку фільмів за участі таких осіб. Це – «И это все о нем», «Женитьба», «Открытая книга», «У озера», «Тартюф», «Юность Петра» із залученням Л. Чурсіної, В. Тализіної, О. Табакова, В. Теличкіної, Н. Бондарчук, М. Боярського.
Скарги на подібний контент в ефірі телеканалу «Наше любимое кино» надійшли до Національної ради і від громадян. Зокрема, вони скаржилися на показ фільмів «Зелений фургон», «Сімнадцять миттєвостей весни», «Три мушкетери» і «Чокнуті» за участю Д. Харатьяна, О. Табакова, М. Боярського, А. Фрейндліх, в одній зі стрічок пісні виконував Й. Кобзон.
Національна рада звернулася з проханням до ТОВ «СонаР» поінформувати правовласника телеканалу про факти порушення в їхньому контенті українського законодавства та вжити заходів, щоб припинити поширення фільмів за участю осіб, діяльність яких загрожує інформаційній безпеці України.
Компанії «RTVD Video-und filmproduktionsgesellschaft MBH» Національна рада нагадала, що раніше, у квітні цього року, регулятор уже звертався до ТОВ «СонаР», вказуючи на аналогічні порушення українського законодавства. Тоді правовласник через дистриб’ютора поінформував про наміри усунути порушення і надалі провадити діяльність у правовому полі. Тож нинішнє звернення Національна рада висловлює як попередження. Оскільки Німеччина й Україна є учасниками Європейської конвенції про транскордонне телебачення, а порушення на телеканалі «Наше любимое кино» мають очевидний, серйозний характер, призводять до виникнення складних громадських проблем, тривають більше як два тижні після повідомлення про них, то відповідно до частини другої статті 24 цієї конвенції Сторона, яка здійснює прийом, може тимчасово припинити ретрансляцію програмної послуги, яка порушує конвенцію. Раніше, 6 вересня 2018 року, через виявлені тривалі порушення частини другої статті 6 Закону України «Про телебачення і радіомовлення», частини першої статті 28 Закону України «Про інформацію», статті 15-1 Закону України «Про кінематографію» в ефірі іноземної програми «RTVI» Національна рада була змушена тимчасово, на 6 місяців, припинити ретрансляцію цього телеканалу на території України.