Національна рада поновила дозволи на тимчасове мовлення трьом ліцензіатам

20.08.2020

На засіданні 20 серпня регуляторний орган розглянув заяви низки ліцензіатів щодо перевидачі дозволів на тимчасове мовлення на територіях із особливим режимом мовлення у зв’язку із завершенням терміну дії попередніх дозволів і  ще на рік продовжив термін їхньої дії. Також Національна рада внесла зміни у дозволи на тимчасове мовлення ДП «Мультимедійна платформа іномовлення України».

Центральна телерадіостудія Міністерства оборони України, м. Київ (позивні: «Армія FM – військове радіо») отримала дозвіл на тимчасове мовлення з використанням частоти 95,6 МГц у смт Комишувасі Попаснянського району Луганської області. З огляду на зміни, що відбулися в процесі будівництва телекомунікаційного об’єкту, передавач цього ліцензіата було перенесено.

Програми ПАТ «НСТУ», м. Київ (позивні: «УКРАЇНСЬКЕ РАДІО», «РАДІО «ПРОМІНЬ», «РАДІО «КУЛЬТУРА», «УКРАЇНСЬКЕ РАДІО. ПУЛЬС») продовжать звучати на частоті 89,9 МГц у смт Комишувасі Попаснянського району, 100,4 МГц у селищі Широкому Станично-Луганського району Луганської області («УКРАЇНСЬКЕ РАДІО»); 89,5 МГц у смт Комишувасі Попаснянського району Луганської області («РАДІО «ПРОМІНЬ»); 92,7 МГц у смт Комишувасі Попаснянського району, 106,9 МГц у селищі Широкому Станично-Луганського району Луганської області («РАДІО «КУЛЬТУРА»); 98,4 МГц у смт Комишувасі Попаснянського району Луганської області («УКРАЇНСЬКЕ РАДІО. ПУЛЬС»).

ПАТ «НСТУ», м. Київ (логотипи: «UΛ: ПЕРШИЙ», «UΛ: КУЛЬТУРА», «UΛ: ДОНБАС», «UΛ: КРИМ») далі мовитиме на 12 ТВК у с. Чонгарі Генічеського району Херсонської області («UA:ПЕРШИЙ»); 3 ТВК у м. Гірнику Донецької області, 52 ТВК у смт Комишувасі Луганської області («UA:ДОНБАС»); 28 ТВК у с. Чонгарі Генічеського району Херсонської області («UA:КРИМ»).

Водночас Національна суспільна телерадіокомпанія України виявила бажання продовжити мовлення з використанням не десяти каналів аналогового телевізійного мовлення, а лише чотирьох.

Також за клопотанням ДП «Мультимедійна платформа іномовлення України», м. Київ, (логотип «ДОМ»)  Національна рада анулювала його дозвіл на тимчасове мовлення у стандарті DVB-T/Т2 з використанням 22 ТВК у м. Волновасі, 6 ТВК у м. Гірнику Донецької області, 40 ТВК у с. Бахмутівці Новоайдарського району Луганської області.

Водночас дозволи на тимчасове мовлення на цих каналах на звернення компанії  Національна рада видала іншому мовнику ДП «Мультимедійна платформа іномовлення України» (логотип «UA»). 

До того ж, Національна рада вирішила задовольнити ще одну заяву ДП «Мультимедійна платформа іномовлення України» та видала йому дозвіл на тимчасове мовлення у стандарті DVB-T/Т2. Враховуючи технічні моменти організації мовлення з модуляцією QPSK, мовник вирішив розповсюджувати програму «ДОМ» на 41 ТВК у с. Бамхутівка Новоадайрського району Луганської області.