Національна рада поінформувала посольства іноземних держав і міжнародні організації про результати аналізу причетності російських ЗМІ до депортації українських дітей у рф

14.06.2023

Національна рада передала Європейській платформі регуляторних органів (EPRA), Керівному комітету Ради Європи з питань медіа та інформаційного суспільства (CDMSI), Уповноваженому ВРУ із захисту прав людини, Радниці – уповноваженійПрезидента України з прав дитини та дитячої реабілітації,  Міністерству закордонних справ України, а також посольствам іноземних держав в Україні дані Аналітичного звіту з висвітлення теми депортації українських дітей в російських медіа. Медіарегулятор прагне, щоб країни світу знали про злочини рф в Україні і на міжнародному рівні сприяли притягненню до відповідальності усіх винних осіб.

В Аналітичному звіті зібрана доказова база вчинення російськими посадовцями і ЗМІ геноциду проти українського народу, зокрема дітей, складовою якого є депортація або насильницьке переміщення населення.

У звіті Національна рада робить висновок про співучасть російських ЗМІ у злочинній діяльності влади рф щодо депортації дітей, оскільки вони підтримують і поглиблюють таку неправомірну державну політику російських високопосадовців.

Російські ЗМІ є частиною організованої і координованої на вищому державному рівні кампанії з депортації українських дітей, її пропаганди і беруть активну участь у цій пропаганді.

Аналітичний звіт підготовлений за результатами моніторингу російських медіаресурсів – телеканалів, онлайн-видань і онлайн-версії радіостанції – з урахуванням положень міжнародного права.

Ознайомитися з повною версією аналітичного звіту за результатами моніторингу Національної ради.

Презентацію до звіту можна завантажити за посиланням.