Національна рада погодила зміни до плану впровадження зв’язку 5G в Україні і зміни до Методики розрахунків ліцензійного збору

28.04.2021

На засіданні 28 квітня Національна рада розглянула проєкт розпорядження Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до плану заходів щодо впровадження в Україні системи рухомого (мобільного) зв’язку п’ятого покоління», що надійшов на погодження від Міністерства цифрової трансформації України. Також було обговорено проєкт постанови Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до Методики розрахунків розмірів ліцензійного збору за видачу або продовження строку дії ліцензії на мовлення, ліцензії провайдера програмної послуги, визначення розміру плати за переоформлення ліцензії та видачу дубліката ліцензії на мовлення, ліцензії провайдера програмної послуги», який надійшов від Міністерства культури та інформаційної політики України. Обидва документи регулятор погодив без зауважень.

Відповідні рішення Національної ради буде надіслано до Міністерства цифрової трансформації України і  Міністерства культури та інформаційної політики України.

Під час розгляду змін до плану впровадження зв’язку 5G в Україні член Національної ради Олександр Ільяшенко повідомив, що раніше Національна рада не входила до переліку державних органів, які відповідають за окремі пункти розпорядження. У новій редакції, зокрема, один з пунктів стосується підготовки  і подачі на розгляд Кабміну пропозицій щодо розподілу і користуванням радіочастотним спектром України. Національна рада була внесена до переліку організацій, які за це відповідають. 7 і 8 пункт розпорядження планується викласти у новій редакції, до яких теж буде дотичною Національна рада.

Стосовно змін до Методики розрахунків ліцензійного збору Олександр Ільяшенко пояснив, що вони дадуть змогу регулятору переоформлювати ліцензії аналогових мовників на цифровий стандарт мовлення без проведення конкурсів. За його словами, після погодження змін Національною радою документ має пройти процедуру громадського обговорення у Міністерстві культури та інформаційної політики, яка триватиме місяць. Наприкінці травня, очікується, Методика остаточно може бути погоджена.  У такому разі на початку червня регулятор зможе провести переоформлення таких ліцензій.