Національна рада погодила Стратегію інформаційної безпеки України і план заходів щодо розвитку інтернету в країні

11.03.2021

11 березня Національна рада розглянула проект Указу Президента України «Про рішення Ради національної безпеки і оборони України від 2021 року «Про Стратегію інформаційної безпеки України», а також проєкт розпорядження Кабінету Міністрів України «Про затвердження плану заходів з розвитку широкосмугового доступу до інтернету на 2021 рік» і погодила їх. Водночас регулятор висловив свої зауваження до  Стратегії інформаційної безпеки.

Зокрема, регулятор пропонує розділ ІV проекту Стратегії доповнити новим абзацом такого змісту: «Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення, відповідно до компетенції, братиме участь у забезпеченні захисту українського інформаційного простору від пропагандистської аудіовізуальної продукції держави-агресора, сприятиме розповсюдженню українського телерадіомовлення на тимчасово окупованих територіях України шляхом видачі телерадіоорганізаціям дозволів на тимчасове мовлення».  Певні зміни регулятор пропонує внести і до пункту 1 стратегічної цілі № 7 розділу ІІІ проекту Стратегії, що стосується забезпечення стабільного функціонування системи іномовлення України.

Також Національна рада у своїх зауваженнях вказала, що загалом визначені розділом ІІ проекту Стратегії національні виклики та загрози прямо або опосередковано мають стосунок до діяльності телерадіоорганізацій та провайдерів програмної послуги України. Проект Стратегії приділяє значну увагу питанням, що стосуються діяльності електронних засобів масової інформації України і повноважень Національної ради, проте не визначає місця й ролі Національної ради в механізмі реалізації визначеної мети та завдань проекту Стратегії. У зв’язку із цим регулятор зазначив, що реалізація положень проекту Стратегії потребує внесення змін до законодавства України в частині повноважень Національної ради.

Свої зауваження і пропозиції до Стратегії Національна ради надішле до Міністерства культури та інформаційної політики України, від якого проєкт Указу Президента надійшов на погодження.

Проєкт розпорядження Кабінету Міністрів України «Про затвердження плану заходів з розвитку широкосмугового доступу до інтернету на 2021 рік» був погоджений Національною радою без зауважень. За словами члена Національної ради Олександра Ільяшенка, регуляторного органу стосується пункт 10 цього плану, де йдеться про внесення змін до Плану використання радіочастотного ресурсу України і Національної таблиці розподілу смуг радіочастот України щодо використання діапазону 700 МГц. «Це корелюється із нашим планом стосовно вивільнення цих смуг», – зауважив Олександр Ільяшенко. Заходи, як передбачено, мають бути виконані у IV кварталі цього року.

Рішення Національної ради буде передане до Міністерства цифрової трансформації України, яке надіслало цей проєкт акта на погодження.