Національна рада погодила проєкт Постанови КМУ та пропонує представникам медіаіндустрії долучитися до Меморандуму щодо реклами азартних ігор

02.09.2021

Національна рада на засіданні розглянула два питання, які стосувалися ринку азартних ігор – проєкт постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження Порядку застосування штрафів Комісією з регулювання азартних ігор та лотерей» та ініціативу індустрії про саморегулювання вимог  відповідного законодавства і підтримала їх.

Як зауважив під час засідання 2 вересня член Національної ради Максим Онопрієнко, проєкт постанови Кабінету Міністрів «Про затвердження Порядку застосування штрафів Комісією з регулювання азартних ігор та лотерей» надійшов до регуляторного органу повторно. Першого разу Національна рада мала зауваження, надіслала їх Комісії, і там до них дослухалися. Наразі розроблено проєкт постанови із врахуванням запропонованих правок, відповідно до яких накладатимуться штрафи за порушення. Тому цей проєкт було погоджено цього разу без зауважень.

Ініціатива щодо саморегулювання в частині реклами азартних ігор та спонсорства телепередач була запропонована Національній раді Асоціацією «Індустріальний Телевізійний Комітет». Це питання після ухвалення  змін  до Законів України «Про рекламу» і «Про державне регулювання діяльності щодо організації та проведення азартних ігор» також обговорювалося на Громадській раді, що діє при Національній раді.

Представники медіаіндустрії розробили Меморандум щодо реклами азартних ігор, організаторів азартних ігор та спонсорства телепередач з використанням знаків для товарів і послуг, інших об’єктів права інтелектуальної власності, під якими провадиться діяльність з організації та проведення азартних ігор, в якому викладені основні моменти, необхідні для врегулювання, з метою однозначного трактування правових норм у частині реклами азартних ігор на телебаченні.

Цей документ не створює нових законодавчих норм і не впливає на визначений законодавством обсяг прав та обов’язків телерадіоорганізацій, є відкритим для підписання як окремими суб’єктами інформаційної діяльності у сфері телебачення, так і їх об’єднаннями.

Максим Онопрієнко сказав, що Національна рада погоджується із викладеним у цьому документі і сподівається, що індустрія буде його чітко дотримуватися.

Тому рішенням Національної ради  зафіксовано підтримку такої ініціативи, Меморандум оприлюднюється на офіційному сайті регулятора.

Національна рада закликає представників телевізійної індустрії, зокрема й тих ліцензіатів, які не є членами Асоціації «Індустріальний Телевізійний Комітет», приєднатися до цього Меморандуму.