Національна рада погодила проект постанови Кабміну щодо впровадження цифрового телерадіомовлення в Україні

11.07.2018

На засіданні 11 липня Національна рада розглянула і погодила проект постанови Кабінету Міністрів України «Про внесення зміни до Плану використання радіочастотного ресурсу України», підготовлений Державною службою спеціального зв’язку та захисту інформації України.

Документом визначено, що відключення аналогового телерадіомовлення спочатку має відбутися в Києві та Кіровоградській області до 31 липня 2018 року. У решті областей перехід на цифру запланований до 31 серпня 2018 року.

Рішенням регулятора, зокрема, рекомендовано проведення інформаційної кампанії про перехід на цифру, створення call-центрів, які вестимуть роз’яснювальну роботу для населення в областях, продовження роботи радіоелектронних засобів мовлення, що поширюють програми ПАТ «НСТУ» (UA:ПЕРШИЙ) та місцевих мовників, які не мають ліцензій на цифрове мовлення, та мовників на прикордонних територіях  з країною-агресором до кінця 2018 року. Також Національна рада запропонувала Кабінету Міністрів розглянути механізми компенсації втрат Концерну РРТ, пов’язані з вимкненням аналогового телевізійного мовлення.

Ухвалене рішення Національної ради буде надіслано до Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України.

Зазначена постанова ухвалена Урядом 13 червня 2018 року за № 509.