Національна рада погодила із зауваженнями проект Плану заходів щодо впровадження цифри в Україні

18.03.2016

Регуляторний орган на засіданні 17 березня погодив проект Плану заходів щодо упровадження цифрового телерадіомовлення в Україні за умови внесення змін до Плану використання радіочастотного ресурсу.

Під час розгляду цього питання член Національної ради Олександр Ільяшенко повідомив, що при Адміністрації Держспецзв’язку створена робоча група, до складу якої увійшли представники Національної ради, Адміністрації Держспецзв’язку, НКРЗІ, УДЦР, СБУ та інших органів. Мета діяльності цієї групи – розробка плану заходів щодо переходу на цифру і подання його Кабінету Міністрів України для ухвалення відповідної постанови.

Напрацьований у рамках робочої групи План заходів було погоджено Національною радою за умови внесення змін до Плану використання радіочастотного ресурсу в частині застосування радіотехнології аналогового мовлення у смузі частот 470 – 694 МГц для потреб місцевого наземного телерадіомовлення. Як пояснив Олександр Ільяшенко, «ми будемо вносити зміни до Плану використання радіочастотного ресурсу, щоб продовжити можливість місцевих телерадіокомпаній мовити на своїх частотах після 30 червня 2017 року».

Пропозиції до Плану використання радіочастотного ресурсу України будуть підготовлені та надіслані Адміністрації Держспецзв’язку упродовж тижня.