
У парковій зоні Києва на території Національного ботанічного саду ім. М.М. Гришка відбувся «Всеукраїнський форум національних меншин (спільнот) та корінних народів України», присвячений Дню міжнаціональної злагоди і культурного розмаїття. Дата вперше відзначається на державному рівні згідно з Указом Президента України. У заході взяла участь голова Національної ради Ольга Герасим’юк.
Форум зібрав представників корінних народів, різних національних меншин (спільнот) України. Ольга Герасим’юк від імені Національної ради привітала учасників заходу, який, за її словами, в один із найскладніших періодів сучасної історії України демонструє, що українське суспільство незламно зберігає єдність, силу духу, єдність в різноманітності.
«Ми сьогодні разом на своїй землі, у повному розмаїтті культур і національних спільнот. Ворогові не вдалося й не вдасться нас роз’єднати. Ми міцно й гуртом стоїмо тут, на рідній і єдиній для всіх нас землі – й ні кроку не зрушимо з неї, як би ворог того не хотів», – сказала очільниця Національної ради.





За словами Ольги Герасим’юк, цей день святковий, наповнений піснями, музикою й барвами різних культур, але він тут зібрав і історії кожного народу – кожен має свою, трагічну й водночас величну, що разом утворює єдину, героїчну історію сучасної України – країни, яка сьогодні стоїть на захисті свободи всього цивілізованого світу.
«Разом із лідерами усіх національних громад ми вже тривалий час працюємо в проєкті «Толерантні медіа – демократичне суспільство». Наше спільне завдання – зміцнити медіапростір України, щоби він був однаково доступним кожному й кожній, щоби всі народи України були видимі, й голоси їхні було чути не лише в відповідні свята чи релігійні дати, а щоб представники різних національних спільнот були щоденними учасниками фахових дискусій, експертних оцінок і медіапредставлення щодня – так, як ми є тут, разом зараз».

Ольга Герасим’юк також закликала об’єднати свої голоси у вимозі звільнити з російських тюрем і підвалів українських журналістів усіх національностей, а зокрема як амбасадорка кримськотатарського журналіста Тимура Ібрагімова – звернулася до всіх про необхідність голосно вимовляти імена колег, що кинуті в російські каземати, аби ніхто не був забутий, аби в’язні теж чули це ехо й знали, що за них бореться Батьківщина. Тимур Ібрагімов засуджений на 17 років за нібито терористичну діяльність, його четверо дітей дорослішають без батька…



Особливим моментом заходу стало закладення Саду міжнаціональної злагоди – живого символу єдності, взаємоповаги, толерантності та суспільної згуртованості. У церемонії взяли участь голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров, члени Меджлісу Різа Шевкієв та Ескендер Барієв, а також муфтій Духовного управління мусульман Криму Айдер Рустемов.

До урочистостей долучилися перший заступник Голови Верховної Ради Олександр Корнієнко, Постійний представник Президента України в АРК Ольга Куришко, Міністр Кабінету Міністрів Олег Немчінов, Міністр культури та стратегічних комунікацій Микола Точицький, голова Держслужби України з етнополітики та свободи совісті Віктор Єленський.