Національна рада підписала меморандум про співробітництво з Комісією з питань радіо і телебачення Литовської Республіки

17.12.2018

17 грудня, перебуваючи з робочим візитом у Литовській Республіці, члени Національної ради обговорили низку питань у контексті захисту інформаційного простору, а також підписали Меморандум «Про співробітництво у сфері регулювання телерадіомовлення між Національною радою України з питань телебачення і радіомовлення та Комісією з питань радіо і телебачення Литовської Республіки». Український регуляторний орган представляють голова Національної ради Юрій Артеменко, заступник голови Уляна Фещук, відповідальний секретар Олександр Ільяшенко і член Національної ради Сергій Костинський.

Під час зустрічі представники регуляторних органів України та Литви обговорили реалізовані ініціативи литовської Комісії із забезпечення національної інформаційної безпеки з урахуванням наявних загроз для інформаційного простору Литви з боку російських пропагандистських ЗМІ. Йшлося про особливості національного законодавства в безпеково-інформаційній сфері, розглянуто практичні випадки дій литовського регулятора для захисту телерадіоінформаційного простору країни від іноземної пропаганди та дезінформації.

Сторони також докладно зупинилися на тих проблемних питаннях, які стосуються регулювання неліцензованих послуг мовлення, ретрансляції телевізійних і радіопрограм, надання аудіовізуальних медіа-послуг на замовлення і розповсюдження телепрограм через мережу Інтернет.

Відбулася й зустріч медіа-регуляторів із представниками Посольства України в Литовській Республіці. У їх присутності було підписано Меморандум «Про співробітництво у сфері регулювання телерадіомовлення між Національною радою України з питань телебачення і радіомовлення та Комісією з питань радіо і телебачення Литовської Республіки». Згідно з його положеннями спільним пріоритетом для обох держав стане захист інформаційного простору від російської агресії.

Нагадаємо, Литовська Республіка стала першою країною Європейського Союзу, якій Європейська комісія підтвердила, що російський телеканал «RTR-Планета» порушує норми Директиви про аудіовізуальні послуги, через що стала можливою заборона поширювати в країні його програми. Останній раз ретрансляція цього телеканалу заборонена на території Литви 14 лютого 2018 року терміном на 1 рік.