Національна рада підготувала пропозиції до проєкту Національної стратегії у сфері прав людини

04.06.2020

На засіданні 4 червня Національна рада розглянула проєкт Указу Президента України «Про внесення змін до Указу Президента України від 25 серпня 2015 року № 501/2015  «Про затвердження Національної стратегії у сфері прав людини», що надійшов від Міністерства юстиції України,  та, обговоривши його, вирішила надати свої пропозиції для подальшого опрацювання проєкту.

Загалом, Національна рада підтримала проєкт змін до Національної стратегії у сфері прав людини та вважає її прийняття необхідним. Положення Стратегії регулятор вбачає прийнятними та актуальними, однак у своїх пропозиціях наголошуватиме на тому, що деякі з них все ж потребують конкретизації.

Зокрема, у розділі «Забезпечення свободи думки і слова, вираження поглядів і переконань, доступу до інформації та вільного розвитку особистості» проєкту Стратегії Національна рада пропонуватиме додати уточнення про яку саме сферу законодавства йде мова у контексті визначення такої актуальної проблеми, як «надмірне державне регулювання інформаційних відносин», «державна пропаганда», з метою визначення в подальшому механізму вирішення зазначених проблем.

Водночас, з огляду на наявні загрози в інформаційній безпеці держави регулятор також вважає за потрібне додатково звернути увагу на те, що законодавство у сфері телебачення і радіомовлення не передбачає надмірного державного регулювання та, навпаки, потребує посилення повноважень державного регулятора і створення додаткових механізмів ефективного реагування держави на сучасні загрози.

Ці пропозиції Національна рада надішле до Міністерства юстиції України.