Національна рада отримала від Незалежної медійної ради висновок щодо випуску передачі «Відкритий мікрофон» телерадіокомпанії «АКС»

12.10.2016

Незалежна медійна рада на прохання Національної ради розглянула випуск передачі «Відкритий мікрофон», що транслювалася в ефірі ТОВ «Телерадіокомпанія «АКС», і висловила свою позицію щодо невідповідності її змісту законодавству України.

25 квітня 2016 року о 14 годині в ефірі цієї радіостанції звучала авторська програма Сергія Осолодкіна, в якій він обговорював події, що трапилися в Новоолексіївці Херсонської області. Серед озвучених версій вибухів та інцидентів із застосуванням зброї називалася національно-етнічна, в якій розглядалася причетність до подій кримських татар.

Детально вивчивши випуск передачі, Незалежна медійна рада дійшла висновку, що в ньому порушено вимоги абзацу чотирнадцятого частини другої статті 6 Закону України «Про телебачення і радіомовлення» у світлі статті 161 Кримінального кодексу  України, а також статті 28 Закону України «Про інформацію» щодо заборони розповсюдження телерадіоорганізаціями мови ворожнечі, а також не дотримано стандарту достовірності подачі інформації.

Водночас члени Незалежної медійної ради Діана Дуцик і Антоніна Черевко висловили окрему думку про те, що випуск передачі містив ще й порушення вимог абзацу восьмого частини другої статті 6 Закону України «Про телебачення і радіомовлення», де йдеться про заборону трансляції контенту, який може завдати шкоди фізичному, психічному чи моральному розвитку дітей і підлітків, якщо вони мають змогу його дивитися.

Як повідомлялося раніше, регуляторний орган 15 вересня цього року за ці порушення застосував до ТОВ «Телерадіокомпанія «АКС», м. Херсон, санкцію «оголошення попередження».