Національна рада оскаржила рішення першої судової інстанції, яким скасовано попередження телеканалу «Інтер» за показ фільмів із забороненими артистами

16.06.2020

Національна рада подала апеляційну скаргу на рішення Окружного адміністративного суду міста Києва від 30.04.2020 у справі № 826/5554/18 за позовом ПРАТ «Телеканал «Інтер» до Національної ради про визнання протиправним і скасування рішення регуляторного органу від 22.03.2018 № 388. Своїм рішенням суд першої інстанції задовольнив позов телеканалу.

Апеляційна скарга була надіслана Національною радою на адресу Окружного адміністративного суду міста Києва поштовим відправленням АТ «Укрпошта» 27 травня. Відповідно до відомостей, які містяться на офіційному сайті «Судова влада України» в розділі «Стан розгляду справ», апеляційна скарга Національної ради подана 28 травня 2020 року. Рішенням від 22.03.2018 № 388 Національна рада застосувала до ПРАТ «Телеканал «Інтер» санкцію оголошення попередження через показ фільмів за участі акторів, які внесені до Переліку осіб, які створюють загрозу національній безпеці. В ефірі телеканалу демонструвалися фільми «Москва сльозам не вірить» за участі Олега Табакова та «Іронія долі, або З легкою парою!» за участі Валентини Тализіної.

Відповідно до абзацу 10 частини другої статті 6 Закону України «Про телебачення і радіомовлення» не допускається використання телерадіоорганізацій для трансляції аудіовізуальних творів (фільмів, телепередач, крім інформаційних та інформаційно-аналітичних телепередач), одним із учасників яких є особа, внесена до Переліку осіб, які створюють загрозу національній безпеці, оприлюдненого на веб-сайті центрального органу виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сферах культури та мистецтв.

Наразі Національна рада очікує передачі апеляційної скарги судом першої інстанції до суду апеляційної інстанції.