Національна рада оштрафувала провайдера «Онлайн Україна» і оголосила йому попередження

18.07.2019

Національна рада під час засідання 18 липня розглянула результати перевірки ТОВ «Онлайн Україна», м. Донецьк, і, враховуючи виявлені порушення, застосувала до провайдера санкції «оголошення попередження» і «стягнення штрафу».

Позапланову виїзну перевірку компанії було проведено 16 квітня цього року у зв’язку зі зверненням Головного управління Служби безпеки України в Донецькій та Луганській областях з наріканням на ретрансляцію телеканалів, що не входять до Переліку іноземних програм, зміст яких відповідає вимогам Європейської конвенції про транскордонне телебачення і законодавства України.

Під час перевірки на підставі моніторингу від 27.02.2019 зафіксовано порушення частини дев’ятої статті 39 Закону України «Про телебачення і радіомовлення», оскільки універсальна програмна послуга ретранслюється не в у всьому обсязі – немає 7 програм.

Провайдер не дотримався частини другої статті 42 зазначеного Закону, бо у складі програмної послуги ретранслюються 9 іноземних програм («Вопросы и ответы», «Драйв», «Здоровое ТВ», «Карусель», «Боец», «Мультимания», «Ретро», «ТV ХХІ», «Усадьба»), щодо яких Національною радою ухвалено рішення, що їх зміст не відповідає вимогам законодавства України і які не входять до переліку дозволених для ретрансляції телеканалів. Таке порушення є підставою для застосування до компанії санкції «стягнення штрафу» згідно з частиною восьмою статті 72 Закону України «Про телебачення і радіомовлення».

Крім того, транслюються 86 іноземних програм, що не входять до Переліку іноземних програм, зміст яких відповідає вимогам Європейської конвенції про транскордонне телебачення і законодавства України.

Також ТОВ «Онлайн Україна» змінило загальну кількість програм для ретрансляції: ліцензією передбачено 87 програм, фактично їх 205; ретранслюються 166 програм, що не передбачені ліцензією, натомість не ретранслюються 9 програм, які передбачені ліцензією. Це є порушенням частини п’ятої статті 42 зазначеного Закону.

Перевірка виявила і порушення пункту 2.10 розділу ІІ Положення про порядок видачі ліцензії провайдера програмної послуги, оскільки місцезнаходження провайдера, зазначене в ліцензії і в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, не збігається.

Національна рада визнала порушення компанією чинного законодавства і оголосила їй попередження. Водночас за ретрансляцію іноземних програм, щодо яких регулятор ухвалив окремі рішення, до провайдера було застосовано санкцію штрафу в розмірі 25% суми ліцензійного збору, що становить 7 203,75 грн. Ліцензіата зобов’язано протягом місяця увідповіднити свою діяльність вимогам чинного законодавства.