Національна рада оштрафувала 43 ліцензіатів за порушення законодавства про подання інформації про структуру власності

15.08.2019

Національна рада вирішила застосувати санкцію «стягнення штрафу» до 43 компаній через неподання або невчасне подання інформації про структуру власності. Відповідні рішення регулятор ухвалив на засіданні 15 серпня, врахувавши інформацію актів Робочої групи з опрацювання відомостей та документів про структуру власності телерадіоорганізацій та провайдерів програмної послуги

Відповідно до частини четвертої статті 12 Закону України «Про телебачення і радіомовлення» і Порядку подання телерадіоорганізаціями та провайдерами програмної послуги інформації про структуру власності та відповідних форм документів телерадіоорганізацій та провайдерів програмної послуги суб’єкти інформаційної діяльності у сфері телебачення і радіомовлення щороку до 31 березня повинні подавати до Національної ради інформацію про свою структуру власності за попередній рік.

Неподання, несвоєчасне подання такої інформації або подання інформації, що не відповідає дійсності, є підставою для застосування Національною радою штрафної санкції у розмірі 5% загальної суми ліцензійних зборів за всіма ліцензіями, власниками яких є порушник. 

Національна рада оштрафувала такі компанії. Найменша сума штрафу становила 0,44 грн., найбільша – 12 849 грн.

Ліцензіати повинні у тридцятиденний термін з дня отримання рішень Національної ради сплатити штрафи до державного бюджету України. Окрім того, компанії зобов’язано вчасно та у повному обсязі надати до Національної ради до 31 березня 2020 року звіт за попередній (2019 звітний) рік діяльності про свою структуру власності.

Фото з сайту УНІАН