Національна рада оприлюднює Методичні рекомендації з дотримання вимог технічних параметрів зображення телевізійних каналів та рівня гучності звуку

14.10.2022

Сучасні технологічні розробки у сфері телерадіомовлення, їх використання у пристроях, які використовують глядачі і слухачі, ставить перед виробниками теле- і радіопрограм вимоги щодо належного забезпечення якості передачі аудіо- та відеосигналу. З метою визначення стандартного рівня технічної якості програм у частині параметрів звукового супроводу і коректності перетворення формату кадру на замовлення Національної ради були розроблені Методичні рекомендації з дотримання вимог технічних параметрів зображення телевізійних каналів та рівня гучності звуку. Пропонуємо їх увазі телерадіоорганізацій і виробників телепрограм та реклами для ознайомлення і користування в роботі.

Час від часу слухачі і глядачі звертаються до регулятора зі скаргами на якість звуку і зображення. Не завжди вона підтримується на належному рівні. Так, при використанні архівних передач і фільмів може відбуватись некоректне перетворення зображення між наявними форматами кадру. Контент неналежної якості з поганими звуковими і візуальними характеристиками може спричинити негативне ставлення глядачів і навіть спонукати перемкнути телевізійний канал.

На основі результатів виконаних досліджень у рамках науково-дослідної роботи було розроблено рекомендації щодо переліку технічних параметрів, які можна застосовувати для характеристики якості зображень і гучності звуку, а також їх нормативні значення.

Оприлюднюємо відповідні Методичні рекомендації  для усіх зацікавлених сторін.