Національна рада оголосить конкурс на мовлення у цифровій мережі у 22 населених пунктах Одеської області

14.09.2017

14 вересня Національна рада затвердила конкурсні умови й ухвалила рішення про оголошення конкурсу на мовлення в багатоканальній цифровій мережі у стандарті DVB-T/T2 у 22 населених пунктах Одеської області.

На конкурс виставлені такі канали мовлення:

Населений пунктКанал, кількість програм
Одеса27 (8 програм)
Миколаївка Овідіопольського району51 (8 програм)
с. Петрівськ Тарутинського району51 (8 програм)
Сарата51 (8 програм)
Тарутине51 (8 програм)
Болград59 (8 програм)
Вилкове Кілійського району59 (8 програм)
Городнє Болградського району59 (8 програм)
Ізмаїл59 (8 програм)
Кам’янське Арцизького району59 (8 програм)
Кілія59 (8 програм)
Рені59 (8 програм)
Балта60 (8 програм)
Березівка 60 (8 програм)
Велика Михайлівка60 (8 програм)
Ковбасова Поляна60 (8 програм)
Кодима60 (8 програм)
Вестерничани60 (8 програм)
Любашівка60 (8 програм)
Миколаївка60 (8 програм)
Петровірівка Ширяївського району60 (8 програм)
Роздільна60 (8 програм)

Обсяг мовлення в усіх населених пунктах – 24 години на добу. Оператором телекомунікацій визначено Концерн радіомовлення, радіозв’язку та телебачення.

Умовами конкурсу передбачено, що в ньому беруть участь телерадіоорганізації, які мають намір здійснювати місцеве і регіональне мовлення. Також рекомендовано розміщення соціально важливих та інформаційних передач.

Під час розгляду цього питання на засіданні Національної ради були присутні голова парламентського Комітету з питань свободи слова та інформаційної політики Вікторія Сюмар і Міністр інформаційної політики Юрій Стець.

Вікторія Сюмар звернулася до членів регуляторного органу з проханням вже сьогодні ухвалити рішення про проведення конкурсу, бо, за її словами, відповідне обладнання для цифрового мовлення в Одеській області вже є, воно закуплене ще 2008 року, і стоїть законсервоване. Навіть цифрові тюнери були надані деякій частині населення. Вона наголосила, що завдяки цьому рішенню Національної ради з’явиться можливість покрити сигналом «білі плями» на Одещині й забезпечити мовленням українських телеканалів і радіостанцій понад 200 тисяч українських громадян.

Юрій Стець зі свого боку попросив не тільки розглянути питання оголошення конкурсу, а й визначити оператором телекомунікацій державний Концерн РРТ, бо це стратегічне рішення має бути ухвалено саме на користь держави, а не комерційних структур. Одеська область у питаннях захисту інформаційного простору є не менш важливим регіоном, ніж Донецьк і Луганськ, висловився він.

За проведення цього конкурсу проголосували всі члени Національної ради. Оголошення про конкурс і конкурсні умови будуть найближчим часом опубліковані в газеті «Голос України».

Також регуляторний орган протокольним дорученням зобов’язав відповідний структурний підрозділ звернутися до голови Одеської обладміністрації Максима Степанова з проханням провести в регіоні потужну інформаційну кампанію та за можливості організувати підтримку тих малозабезпечених домогосподарств, які не зможуть самостійно придбати необхідне обладнання.