Національна рада оголосить конкурс на 5 радіочастот, а також 9 цифрових програм для регіонального мовлення у мультиплексі МХ-5

06.03.2019

6 березня Національна рада затвердила конкурсні умови і ухвалила рішення про оголошення конкурсу на отримання ліцензії на мовлення з використанням вільних радіоканалів та на вільних каналах мовлення в багатоканальній телемережі МХ-5 у стандарті DVB-T2 ( MPEG-4).

 На конкурс винесені дві частоти у Закарпатській області – у Рахові і Хусті, і три частоти у Харківській області – у Гороховатці, Зачепилівці і Краснограді. Обсяг мовлення на цих частотних присвоєннях – 24 години на добу, потужність передавача – 0,1 кВт.

Під час розгляду цього питання член Національної ради Сергій Костинський пояснив, що пропонується провести невеликий експеримент з частотами у прикордонних областях, прорахованими в райцентрах, які мають потужність 100 Вт. Він зауважив, що вимогами до програмної концепції визначено, що не менше 5% загального обсягу мають становити передачі та/або музичні твори військово-патріотичної тематики, зокрема висвітлення діяльності Збройних Сил України, операції Обʼєднаних сил, діяльності ветеранів АТО та подій, що відбуваються на територіях, які є тимчасово окупованими та тимчасово непідконтрольними державній владі України. Також дозволяється ретрансляція програм лише Суспільного мовлення і Центральної телерадіостудії Міністерства оборони України («Армія FM – військове радіо»).

За словами Сергія Костинського, це не місцевий конкурс, і в ньому можуть брати участь усі радіостанції: загальнонаціональні, регіональні та місцеві. Він також розповів, що Національна рада більше ніж півтора року проводить дослідження щодо інформування суспільства про події в Донецькій і Луганській областях і в Криму. Вони свідчать про те, що така інформація подається несистематично й існує дефіцит таких повідомлень. Проведення цього конкурсу дозволить зрозуміти, яку частину свого ефіру радіостанції можуть приділяти висвітленню таких подій, і чи варто проводити такі конкурси більш масштабно.

Водночас на конкурс виставлено 9 цифрових каналів багатоканальної телемережі МХ-5 у 7 населених пунктах. Зокрема, по 2 програми у Нижніх Сірогозах і Новотроїцькому Херсонської області і по 1 програмі у Кагарлику Київської області, Василівці, Генічеську, Херсоні і Чаплинці Херсонської області.

Конкурсні вимоги до програмної концепції передбачають:
– обсяг ведення передач українською мовою згідно з чинним законодавством;
– обовʼязкове розміщення соціально важливих програм місцевої тематики;
– рекомендовано розміщення дитячих передач;
– здійснювати мовлення без ретрансляції програм інших мовників;
– проведення телерадіоорганізаціями інформаційно-рекламної компанії під час телевізійної трансляції програм щодо забезпечення населення засобами приймання сигналів цифрового телемовлення.

Як повідомив відповідальний секретар Олександр Ільяшенко, регулятор отримав заяви від місцевих мовників, які хочуть мовити у цифровому стандарті, а також мають таку фінансову спроможність. Тому було вирішено на ці міста оголосити конкурс. У подальшому, якщо місцеві компанії звертатимуться до Національної ради, вона оголошуватиме конкурси на мовлення на конкретні території.

Сергій Костинський додав, що на конкурс виставлені цифрові програми не лише у Київській області, а й у Херсонській, оскільки вона межує з тимчасово окупованим Кримом, і логічно було б добудувати мережу місцевого мовлення. Всі охочі місцеві мовники Херсонщини зможуть взяти участь у цьому конкурсі.

Оголошення про конкурс незабаром буде опубліковано в газеті «Голос України».