Національна рада оголосить конкурс на 12 вільних радіочастот, серед них чотири – в Чонгарі

05.10.2016

Національна рада 5 жовтня ухвалила рішення про затвердження конкурсних умов та оголошення конкурсу на мовлення з використанням 12 вільних радіоканалів у семи областях України. Відповідне оголошення незабаром буде опубліковане в газеті «Голос України».

 На конкурс виставлені частоти з обсягом мовлення 24 години на добу в таких населених пунктах: Орлах Дніпропетровської області, Костянтинівці і Сартані Донецької області, Білій Церкві Київської області, місті Києві, Коростові Сколівського району Львівської області, Славуті Хмельницької області, Козельці Чернігівської області і 4 радіочастоти в Чонгарі Херсонської області.

Під час розгляду цього питання член Національної ради Сергій Костинський повідомив, що частина виставлених на конкурс частот передбачена для розвитку місцевого мовлення. А чотири частоти, прораховані на замовлення Національної ради для Криму, він назвав знаковими. Ці частоти пройшли узгодження з Генеральним штабом Міністерства оборони та  міжнародну координацію, і мовлення на них відбуватиметься зі 150-метрової вежі, що буде побудована на Чонгарі в Херсонській області. Вона стане найбільшим об’єктом на півдні краю і дозволить охопити FM-мовленням чотирьох радіостанцій північ Автономної Республіки Крим. «Це перший крок, який ми запланували в рамках Стратегії розвитку телерадіомовлення в Херсонській області та організації мовлення на територію Криму, і ця робота буде тривати. Буде побудована ще як мінімум одна вежа, і, таким чином, ми зможемо покрити не тільки великі міста, але й траси українським мовленням», – сказав Сергій  Костинський.

На думку голови Національної ради Юрія Артеменка, радіочастоти на Чонгарі є вкрай важливими для розвитку мовлення громад, місцевого мовлення, мовлення національних меншин, а також на Крим.

Стосовно частоти в Сартані Донецької області Сергій Костинський поінформував, що вона прорахована на замовлення місцевої влади цього населеного пункту, яка вирішила долучитися до впровадження пілотного проекту із розвитку радіо громад у Донецькій області. Радіочастота в Костянтинівці Донецької області була прорахована на замовлення «Армії-ФМ».

Також Національна рада конкурсними умовами затвердила вимоги до програмної  концепції мовлення. Зокрема, рекомендовано розміщення інформаційних передач із регіональною і місцевою тематикою, а також дозволяється ретрансляція виключно програм суспільного мовлення.

Заяви на участь у конкурсі приймаються з 10 листопада 2016 року.

Граничний термін подачі заяв – 09 грудня 2016 року до 17:00.

Граничний термін підбиття підсумків конкурсу – 07 лютого 2017 року.