Національна рада оголосить 3 форматні конкурси для розвитку радіомовлення

12.12.2019

Національна рада 12 грудня під час чергового засідання ухвалила рішення про затвердження конкурсних умов та оголошення трьох конкурсів для розвитку місцевого, музично-розважального і військово-патріотичного мовлення.

Для розвитку місцевого радіомовлення запропоновано 29 частот у 12 областях України у рамках проекту «Мовлення громад».

Згідно з конкурсними вимогами до програмної концепції в загальному обсязі власного мовлення не менше як 15 відсотків мають становити інформаційні передачі місцевої тематики: інформаційного, публіцистичного, освітнього спрямування. Також дозволяється ретрансляція програм Суспільного мовлення та програм Центральної телерадіостудії Міністерства оборони України («Армія FM – військове радіо»).

На конкурс із розбудови музично-розважального мовлення виставлено 29 частот, зокрема у Дніпрі, Запоріжжі, Івано-Франківську і Кропивницькому.

Вимоги до програмної концепції передбачають трансляцію не менше ніж 50 відсотків розважальних передач із підбіркою музичних творів. Обсяг ведення передач українською мовою і частка пісень державною мовою – відповідно до чинного законодавства. Також не дозволяється ретранслювати програми і використовувати дані інших мовників.

Для розвитку військово-патріотичного радіо запропоновано частоту 92,3 МГц у Мелітополі Запорізької області.

На цій частоті мають звучати програми, які висвітлюють діяльності Збройних Сил України, операції Обʼєднаних сил, діяльності ветеранів АТО та подій, що відбуваються на територіях, які є тимчасово окупованими та тимчасово непідконтрольними державній владі України. Також вимогами до програмної концепції передбачено виготовлення та розповсюдження не менше як 30 відсотків програм на військово-патріотичну тематику.

Інформацію про оголошення конкурсів регулятор опублікує в газеті «Голос України».