Національна рада оголосила попередження телерадіоорганізаціям

19.08.2016

Розглянувши на засіданні результати перевірок кількох ліцензіатів, Національна рада оголосила їм попередження. Відповідні рішення ухвалено щодо таких компаній: Куп’янська ТРК, м. Куп’янськ Харківської обл., ПП «Супутник – ТБ», м. Першотравенськ Дніпропетровської обл., ТРК КТ «Ідеал» у формі ПП, м. Ромни Сумської обл., ТОВ «Телекомпанія Віакор», м. Кіровоград.

 За результатами позапланової перевірки Куп’янської ТРК виявлено, що в ефірі телеканалу зменшено обсяг програм власного виробництва, інформаційних, просвітницьких, розважальних, дитячих передач.. Натомість збільшено обсяг культурологічних передач та фільмопоказу. Формат не відповідає ліцензійним умовам (за ліцензією має бути розважально-інформаційний із фільмопоказом,  фактично – розважально-культурологічний із фільмопоказом).

Провайдер програмної послуги «Супутник – ТБ» порушив Закон України «Про телебачення і радіомовлення», зокрема частину дев’яту статті 39, оскільки універсальна програмна послуга ретранслюється не в повному обсязі, та частину п’яту статті 42, оскільки порушено загальну концепцію програм для ретрансляції.

Представником Національної ради у Сумській області здійснено моніторинги КТ «Ідеал» 28.03.2016, 30.03.03.2016 та 31.05.2016, на підставі яких було проведено позапланову перевірку. Вона засвідчила порушення чинного законодавства України та ліцензійних умов компанії. Зокрема, програми універсальної програмної послуги ретранслюються не у повному обсязі, ретранслюються телеканали, що не входять до переліку дозволених іноземних програм, порушено загальну концепцію добору програм для ретрансляції, ретранслюються понад 20 програм, не передбачених загальною концепцією.

Позапланова перевірка ТОВ «Телекомпанія Віакор» зафіксувала порушення пункту 2.3 розділу Положення про порядок видачі ліцензії провайдера програмної послуги та вимог Закону України «Про телебачення і радіомовлення», а саме  частини дев’ятої статті 39, оскільки програми універсальної програмної послуги ретранслюються не у повному обсязі; частин другої і п’ятої статті 42, оскільки ретранслюються телеканали, що не входять до переліку дозволених програм, і порушено загальну концепцію добору програм для ретрансляції.

Національна рада оголосила зазначеним телерадіоорганізаціям попередження і зобов’язала упродовж місяця привести свою діяльність у відповідність до умов ліцензії і норм чинного законодавства.