Національна рада оголошує три конкурси на мовлення

29.09.2023

Медіарегулятор оголосив одразу три конкурси на мовлення – для розвитку загальнонаціональних і регіональних радіомереж, для розвитку місцевих і регіональних радіомереж, а також на місцеве мовлення на 42 ТВК (три програми) у м. Дніпрі і 30 ТВК (2-а і 3-я програми) у м. Івано-Франківську – у стандарті DVB-T2.

Охочі взяти участь у конкурсах можуть подавати заяви і документи до них у паперовій формі – на юридичну адресу Національної ради: вул. Прорізна, буд. 2, м. Київ, 01601 або в електронній формі на електронну пошту Національної ради: nrada@nrada.gov.ua.

Заяви на участь у цих конкурсах приймаються до 30 листопада 2023 року (до 18:00). Результати конкурсів медіарегулятор оголосить до 28 лютого 2024 року.

Конкурс на мовлення з використанням радіочастотного спектра на вільних радіоканалах (для розвитку загальнонаціональних і регіональних мереж)

На цей конкурс пропонуються 24 частоти у 10 областях України – Житомирській, Закарпатській, Київській, Миколаївській, Одеській, Полтавській, Рівненській, Сумській, Черкаській, Чернігівській.

До програмної концепції визначено такі вимоги:

  • обов’язкове розміщення соціально важливих програм;
  • забезпечувати частку пісень (музичних творів із текстом) державною мовою в обсязі не менше ніж 45 відсотків загального обсягу пісень, поширених упродовж доби, а також не менше ніж 45 відсотків загального обсягу пісень, поширених у кожному проміжку часу між 7 годиною та 14 годиною і між 15 годиною та 22 годиною.

Конкурс на мовлення з використанням радіочастотного спектра на вільних радіоканалах (для розвитку місцевих та регіональних мереж)

На конкурс виставлені 23 частоти у семи областях – Дніпропетровській, Житомирській, Івано-Франківській, Київській, Кіровоградській, Львівській та Миколаївській області.

Відповідно до умов ліцензії загальний обсяг мовлення має становити 24 години на добу.

До програмної концепції передбачено такі вимоги:

  • забезпечувати не менше ніж 100 відсотків тижневого обсягу ведення програм, у тому числі новинно-аналітичних блоків, розважальних програм (ведучими, дикторами радіопрограм) державною мовою;
  • рекомендовано розміщення інформаційних програм з місцевою тематикою.

Конкурс на мовлення з використанням радіочастотного спектра на вільних каналах (програмах) мовлення у ефірних багатоканальних електронних комунікаційних мережах стандарту DVB-T2 місцевої категорії мовлення

Ще один конкурс оголошено на мовлення у стандарті DVB-T2 на 42 ТВК (3 програми) у м. Дніпрі і 30 ТВК (2-а і 3-я програми) у м. Івано-Франківську.

Це конкурс на місцеве мовлення. Участь у конкурсі передбачає цілодобове мовлення. До програмної концепції визначено такі вимоги:

  • обсяг національного продукту має становити не менше ніж 60 відсотків загального тижневого обсягу мовлення;
  • в загальному обсязі тижневого мовлення не менше як 5 відсотків мають становити соціально важливі та інформаційні програми місцевої тематики;
  • мовити без ретрансляції програм інших суб’єктів у сфері аудіовізуальних медіа.

Під час заповнення заяв і документів до них необхідно використовувати гарнітуру Times New Roman та шрифт розміром 12–14 друкарських пунктів. У разі подання заяви в електронній формі на заяву та всі документи до неї слід накладати кваліфікований електронний підпис чи печатка із урахуванням вимог Законів України «Про електронні документи та електронний документообіг», «Про електронні довірчі послуги».

Докладніше ознайомитися з інформацією щодо конкурсів і переліком необхідних документів можна за посиланням.