Національна рада оголошує про формування нового складу Громадської ради

19.09.2011

Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення на засіданні 28 липня ухвалила рішення про формування нового складу Громадської ради при Національній раді.

Це рішення пов’язане з висновками, зробленими під час засідань Громадської ради, про необхідність оновлення складу цього колегіального консультативно-дорадчого органу з огляду на те, що деякі члени Громадської ради упродовж тривалого часу не беруть участі в її роботі та не відвідують засідань. Крім цього, до Національної ради надходять численні звернення громадських організацій про включення до складу Громадської ради їхніх представників.

Також існує необхідність приведення Положення про Громадську раду при Національній раді у відповідність до Постанови Кабінету Міністрів України від 26.11.2009 № 1302 „Про додаткові заходи щодо забезпечення участі громадськості у формуванні та реалізації державної політики”. Пункт 5 Постанови вимагає від міністерств та інших державних органів щорічного формування громадських рад. Тому в Положення про Громадську раду при Національній раді внесено доповнення такого змісту: „Термін повноважень членів Громадської ради – 1 рік”.

Врахувавши наведені обставини, Національна рада звертається до громадських медійних організацій упродовж півтора місяця з дати ухвалення рішення подавати кандидатури до входження в Громадську раду при Національній раді України з питань телебачення і радіомовлення.

При наданні пропозицій просимо особливу увагу звернути на такі вимоги Положення: „До Громадської ради можуть входити професійні некомерційні, недержавні організації, які легалізовані у встановленому законодавством порядку, а також авторитетні фахівці цієї сфери, запропоновані громадськістю (професійними організаціями журналістів)”.

Прохання до медійних інституцій у заяві зазначати мотивацію щодо входження в дорадчо-консультативний орган при Національній раді та стислі біографічні дані індивідуальних кандидатів, а організаціям надавати інформацію про склад засновників, органи управління, основні напрями та досвід діяльності у сфері інформаційних відносин.

З Положенням про Громадську раду при Національній раді України з питань телебачення і радіомовлення можна ознайомитися на сайті Національної ради: www.nrada.gov.ua/cgi-bin/go?page=114)

Листи з пропозиціями просимо надсилати упродовж півтора місяця (з 28 липня по 14 вересня 2010 року) на адресу Національної ради: вул. Прорізна, 2, м. Київ, 01601 та на e-mail: pressa@nrada. gov.ua.

За додатковими роз’ясненнями можна звертатися до відділу зв’язків зі ЗМІ та громадськістю за тел. 278-75-75, 278-48-89.