Національна рада обговорила з Deutsche Welle Akademie напрями співпраці для розвитку українських медіа та посилення спроможності регулятора

30.09.2024

30 вересня на зустрічі з координатором проєкту «Зміцнення незалежних медіа для сильної демократичної України» від Deutsche Welle Akademie Свеном Скорічем обговорили ключові ініціативи для підвищення стандартів роботи українських медіа: організацію тренінгів з медіаграмотності та запуск електронного реєстру для медіа. Медіарегулятор представляли перший заступник голови Національної ради Валентин Коваль і заступник начальника управління контролю, аналізу та стратегічного розвитку Дмитро Кардаш.

«Сьогодні важливо допомогти медіа отримати практичні навички, адже від якості їхньої роботи залежить доступ суспільства до правдивої інформації. Наше завдання – розвивати медіаграмотність усередині самих медіакомпаній, адже саме тут закладаються основи якісної інформаційної роботи. Якщо журналісти та редактори будуть добре підготовленими й компетентними, багато інформаційних проблем просто не виникатиме», – зазначив Валентин Коваль на початку зустрічі.

Свен Скоріч, координатор проєкту від DW Akademie, підкреслив готовність підтримати заходи, заплановані Національною радою: «DW Akademie має всі необхідні інструменти, щоб сприяти реалізації цих ініціатив. До кінця 2026 року в рамках проєкту «Зміцнення незалежних медіа для сильної демократичної України» ми плануємо провести низку заходів, спрямованих на розвиток медіаграмотності та підвищення професійних стандартів у сфері журналістики».

Головними темами зустрічі стали три ключові напрями співпраці. Перш за все, це тренінги з медіаграмотності, які допоможуть журналістам ефективно перевіряти інформацію та протидіяти дезінформації – надзвичайно актуальна тема в нинішніх умовах.

Наступним питанням стала матеріально-технічна допомога для завершення розробки та впровадження Реєстру та електронного кабінету для суб’єктів медіа, що сприятиме швидшій й ефективнішій взаємодії регулятора і учасників ринку.

Окрім того, обговорили організацію ознайомчих поїздок до європейських регуляторів для членів та працівників Національної ради, що дасть змогу обмінятися досвідом та підвищити інституційну спроможність регулятора.


Перейти до вмісту