Національна рада не скасувала попередження «Медіа групі «Надія»

29.07.2021

Регулятор на своєму засіданні 29 липня розглянув заяву ТОВ «Медіа група «Надія», м. Київ, про скасування санкції «оголошення попередження» і відмовив у її задоволенні. Ця санкція була застосовано до ліцензіата через порушення мовлення у дні пам’яті.

«Медіа група «Надія» отримала попередження від Національної ради 26 вересня 2019 року. Проведена перевірка підтвердила порушення мовника, бо в ефірі телеканалу 8, 18 і 19 травня 2019 року не було інформації про дні пам’яті. Мовник не дотримався Правил ведення мовлення на теле- і радіоканалах у дні трауру (скорботи, жалоби) та дні пам’яті, низки Указів Президента, постанов Верховної Ради України і пункту б) частини першої статті 59 Закону України «Про телебачення і радіомовлення».

Також було встановлено, що ця компанія на день розгляду заяви мала ще одне не скасоване у визначеному законодавством порядку чи судовим рішенням попередження від 23 жовтня 2013 року.

Оскільки ліцензіат має дві нескасовані санкції і вважається системним порушником, регулятор не може ухвалити позитивного рішення про скасування попередження (абзац третій пункту 2 розділу І Положення про скасування санкції «оголошення попередження»). Таким чином, Національна рада відмовила ТОВ «Медіа група «Надія» скасувати санкцію «оголошення попередження».

Національна рада рекомендує ліцензіатам уважно ознайомитися з усіма пунктами чинного Положення.