Національна рада не погодила два законопроекти і проект постанови Кабінету Міністрів

19.09.2011

Не погоджено проект закону України «Про внесення змін до Закону України „Про захист суспільної моралі», розроблений Національною експертною комісією України з питань захисту суспільної моралі.

Перший заступник голови Національної ради Оксана Головатенко на брифінгу Національної ради, що відбувся сьогодні, 29 серпня, з приводу цього рішення зазначила: „Сьогодні ми ухвалили дуже позитивне рішення для всієї індустрії. НЕК направила до Нацради на погодження законопроект „Про захист суспільної моралі”, в якому передбачається право комісії перевіряти телерадіоорганізації. Закон чітко визначає, що це є повноваженням виключно Національної ради. Національна рада не погодила цей законопроект, оскільки він суперечить законодавству. Це наша принципова позиція”.

Рішення Національної ради про непогодження законопроекту та обґрунтування цього рішення буде надіслано до Національної експертної комісії.

Ще один документ – Інструкцію про порядок проведення експертизи, надісланий до Національної ради цією ж Комісією, було залишено без розгляду, оскільки повноваженнями Національної ради не передбачено погодження. затвердження чи розгляд подібних документів.

Не погодила Національна рада і розроблений Міністерством транспорту і зв’язку України проект закону „Про особливості здійснення закупівель за державні кошти телекомунікаційних послуг, в тому числі з ретрансляції радіо та телесигналів (за винятком послуг мобільного зв’язку та послуг Інтернет-провайдерів)”.

Як пояснив голова Національної ради Володимир Манжосов, у запропонованому проекті є неузгодження з Конституцією України і Законом України „Про телебачення і радіомовлення”.

Крім цього, не було погоджено Національною радою проект постанови Кабінету Міністрів України „Про заходи щодо впровадження поширення радіопрограм Національної радіокомпанії України у діапазоні 87,5-108 МГц”.