Національна рада нагадує ліцензіатам про необхідність подавати інформацію про свою структуру власності

12.01.2022

Національна рада звертає увагу телерадіоорганізацій і провайдерів програмної послуги, що суб’єкти інформаційної діяльності повинні подати звіт за попередній, 2021 рік, про свою структуру власності до 31 березня 2022 року. Такі вимоги передбачені статтею 12, частиною другою статті 59, частиною дев’ятою статті 40 Закону України «Про телебачення і радіомовлення», Порядком подання телерадіоорганізаціями та провайдерами програмної послуги інформації про структуру власності (Порядок), затвердженим рішенням Національної ради від 21.01.2016  № 2, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 17.02.2016 за № 251/28381 (зі змінами).

Інформація про структуру власності відповідно до законодавчих норм подається до 31 березня 2022 року в паперовій та електронній формах. Документи в електронній формі необхідно надсилати на електронну пошту prozorist@nrada.gov.ua або подавати через спеціальний модуль на офіційному вебсайті Національної ради. Отже, документи (інформація) про структуру власності вважатимуться Національною радою поданими після надходження паперового і електронного примірників.

Уся необхідна інформація і форми для заповнення розміщені на сайті Національної ради в розділі «Прозорість медіа».

Додатково зауважуємо, що Законом України № 540-IX «Про внесення змін до деяких законодавчих актів, спрямованих на забезпечення додаткових соціальних та економічних гарантій у зв’язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-2019)», до Закону України «Про телебачення і радіомовлення» (далі – Закон) внесені зміни стосовно подання звітної інформації про структуру власності. Тимчасово, на період проведення заходів, спрямованих на запобігання виникненню та поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19), порушення строків, встановлених частинами другою – третьою статті 59 Закону щодо подачі звітів за попередній (звітний) рік діяльності, не є порушенням цього Закону. При цьому такі звіти мають бути подані телерадіоорганізаціями у строк, що не перевищує 30 днів із дати завершення карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України.