Національна рада і польський медіарегулятор підписали Меморандум про співробітництво

13.07.2022

13 липня у рамках візиту делегації Національної ради до Польщі  український і польський регулятори медіагалузі підписали Меморандум про співробітництво у сфері телерадіомовлення. Від імені Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення свій підпис під меморандумом поставила голова органу Ольга Герасим’юк, а від імені Національної ради з питань телебачення і радіомовлення Польщі – голова KRRiT Вітольд Колодзейський.

Сьогодні члени української делегації – голова Національної ради Ольга Герасим’юк, відповідальна секретарка Національної ради Олена Ніцко і керівник апарату медіарегулятора Євген Перелигін – взяли участь у засіданні Національної ради з питань телебачення і радіомовлення Польщі.

Під час підписання Меморандуму про співробітництво Ольга Герасим’юк звернулася до своїх польських колег із вітальним словом.

«24 лютого змінило все. Змінило наші народи. Змінило наші країни. Prawdziwych przyjaciół poznaje się w biedzie – справжній друг пізнається в біді. Знане серед наших народів прислів’я. Україна і Польща обрали один шлях. На ньому ми навчилися розрізняти ворогів і цінувати друзів. Цінувати одне одного і найважливіше – поважати», – сказала вона.

Польща є одним з лідерів не тільки в підтримці України, а й у захисті та просуванні санкцій, які конче необхідні, щоб примусити росію до миру. Абсолютна заборона російського пропагандистського телебачення – це сміливий крок, який зробила Національна рада з питань телерадіомовлення Польщі вже 25 лютого. Це лише один, але який важливий, прояв того, що поляки і українці однаково бачать політичний фронт у цій війні. «Вірю, що лідерство Польщі допоможе на загальноєвропейському рівні затвердити те, що наші народи вже розуміють», – акцентувала Ольга Герасим’юк.

На її думку, нині можна сміливо казати, що історичний момент наново формує  відносини обох держав – ми вступаємо в нове польсько-українське століття.

Підписання Меморандуму про співробітництво стане важливим інструментом співпраці і підтримки польського та українського інформаційного простору, спільного виробництва та обміну в галузі медійного і культурного продукту, переконана Ольга Герасим’юк. Це дасть змогу формувати позитивний імідж Польщі та України, а також краще використати з цією метою потенціал привабливості польської та української культур у контексті європейської приналежності.

Ольга Герасим’юк подякувала за підтримку усьому польському народові – і колегам з медіарегулятора, і діячам культури, медійникам, діячам спорту, духовенству, і звичайним простим людям, які підтримують нині Україну.

Як зазначено в Меморандумі, його метою є розвиток співпраці у сфері регулювання телерадіомовлення через підтримку і реалізацію спільних заходів, обмін інформацією і досвідом між національними регуляторними органами Польщі та України. Він сприятиме розширенню можливостей вибору телерадіопередач для населення обох держав, розвитку аудіовізуальної творчості і створенню умов для такого розвитку.

Співпраця між сторонами відбуватиметься у кількох напрямах:

а) сприяння обміну аудіовізуальними послугами та створенню умов для виникнення спільного аудіовізуального продукту;

б) проведення взаємних консультацій та обмін інформацією щодо специфічних секторальних питань та стратегій і механізмів активної співпраці у сфері регулювання телерадіомовлення;

в) обмін спеціалістами й експертами, а також організація візитів і зустрічей;

г) вивчення ролі регуляторних органів держав сторін у забезпеченні розвитку сучасного сектора телерадіомовлення;

д) організація та участь у спільних семінарах, симпозіумах, конференціях, круглих столах у сфері регулювання телерадіомовлення;

е) інші погоджені способи для співробітництва.

Документ набуває чинності з дати його підписання сторонами. Його укладено терміном на п’ять років із автоматичною пролонгацією, допоки одна зі сторін не виявить бажання припинити його дію.