Національна рада і Парламент мають обрати Наглядову раду суспільного мовника

10.04.2015

НАЦІОНАЛЬНА РАДА ЗВЕРНУЛАСЯ ЛИСТОМ ДО ГОЛОВИ ВЕРХОВНОЇ РАДИ УКРАЇНИ ВОЛОДИМИРА ГРОЙСМАНА З ПРОХАННЯМ ЗДІЙСНИТИ ОРГАНІЗАЦІЙНІ ЗАХОДИ ДЛЯ ОПЕРАТИВНОГО ОБРАННЯ ЧЛЕНІВ НАГЛЯДОВОЇ РАДИ НСТУ ВІД ПАРЛАМЕНТУ.

Національна рада звернулася листом до Голови Верховної Ради України Володимира Гройсмана з проханням здійснити організаційні заходи для оперативного обрання членів Наглядової ради НСТУ від Парламенту.

Як відомо, вчора в газеті «Голос України» опубліковано Закон «Про внесення змін до деяких законів України щодо Суспільного телебачення і радіомовлення України». Отже, сьогодні, 10 квітня, він набув чинності. Зміни, які були внесені, дають правову можливість розпочати реальне реформування державних телерадіокомпаній у суспільного мовника.

Відповідно до ст. 8 Закону України «Про Суспільне телебачення і радіомовлення України» на Національну раду покладено повноваження провести конференції, на яких будуть обрані члени Наглядової ради НСТУ від громадських організацій. Наступного тижня регуляторний орган внесе зміни до регуляторного акта, яким визначається порядок проведення конференцій, та після громадського обговорення передасть його на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України. Після цього розпочнеться процедура обрання кандидатів до наглядового органу суспільного мовника.

До Наглядової ради, крім громадських представників, мають входити по одному представнику від депутатських фракцій і груп Верховної Ради України поточного скликання.

Національна рада вважає, що злагоджені дії державних органів сприятимуть реалізації тих програмних завдань, які закладено в основу суспільного мовлення.