Національна рада і надалі розбудовуватиме мережу військово-патріотичного радіо

18.10.2019

Національна рада від самого початку створення підтримує радіостанцію «Армія FM – військове радіо» і далі працюватиме для того, щоб розширити її мовлення на всю територію України. Про втілення ініціативи Національної ради із розбудови державної мережі військового радіо «Армія FM» в Україні під час пресконференції 18 жовтня розповів член Національної ради Сергій Костинський.

Він назвав причини, чому регуляторний орган у сфері телерадіомовлення приділяє багато уваги розвитку військово-патріотичного мовлення. Так, за його словами, в умовах фактичної війни, боротьби за захист державного суверенітету України українське суспільство має бути поінформованим не менше ніж військовослужбовці про поточні події на території ведення Операції Об’єднаних сил, про спроможність Збройних Сил України захистити Українську державу і український народ. І тільки державна спеціалізована радіостанція може це робити у всьому обсязі, кожного дня, без інтерпретацій, без спекуляцій, передаючи пряму мову офіцерів, військовослужбовців тощо.

Також мають бути поінформовані військові про ситуацію і зміни, які відбуваються на лінії фронту і в самих Збройних Силах. Має відбуватися системне інформування ветеранів і волонтерів. У них повинен бути власний мовник, який би їх інформував про події в зоні проведення Операції Об’єднаних сил, висловився Сергій Костинський.

Окремо він виділив той факт, що «Армія FM – військове радіо» є нішевою радіостанцією, яка стала майданчиком для патріотичної, воєнної пісні. «Волонтери, ветерани, військові, які пишуть пісні, які співають, вони мають отримати можливість потрапляти в ротацію. Річ у тім, що вся ця музика дуже часто приватними радіостанціями називається неформатом і, на нашу думку, має бути така радіостанція, яка транслюватме неформат, пісню, яка є патріотичною. Усі ці функції щоденного інформування, просвітництва може виконати тільки один мовник –  державний і військовий», –  сказав він.

Зі свого боку керівник Центральної телерадіостудії Міністерства оборони України Яна Холодна поінформувала про наміри до кінця року освоїти нові частоти, які були виграні радіостанцією на  останньому конкурсіщо проводила Національна рада. Зокрема, у найближчі місяці планують запустити мовлення у Львові, Новояворівську, Херсоні, Миколаєві, Запоріжжі, Полтаві.  Вона визнала, що перед компанією стоять нові виклики і нова відповідальність, адже надалі необхідно розширювати коло інформації, щоби постійно бути цікавим усім слухачам.

Водночас незмінними залишатимуться принципи, якими у своїй роботі керується «Армія FM». Так, в її ефірі не буде, як і не було раніше, реклами, російської музики, за винятком тих фронтових пісень, які виконують ветерани або військові. Радіостанція й надалі підтримуватиме імідж Збройних Сил України, а також ветеранські культурні рухи: літературу, музику, ветеранську ідеологію. «Для нас залишається незмінним, що ми підтримуємо громадські організації, які підтримують і армію, і наших ветеранів», –  зауважила Яна Холодна.

Розвивати мовлення «Армії FМ» необхідно не тільки на територію Донбасу чи Криму, а й треба робити все можливе, щоб вона звучала і на мирній території. На переконання Яни Холодної, «сьогодні Збройні Сили України – це чи не єдиний державний інститут, який нас захищає, який тримає мирне небо тут, у Києві, та в інших містах», тому люди повинні чути цей голос армії.

Із часу створення «Армії FM – військового радіо» її мережа зросла у 2,8 разу, повідомив Сергій Костинський. Спершу радіостанція працювала на лінії розмежування за  дозволами на тимчасове мовлення, згодом отримала перші ліцензії на мовлення в Костянтинівці і Покровську Донецької області та Кремінній і Старобільську Луганської області. Минулого року «Армія FM – військове радіо» освоїло частоти в Києві, Вінниці і Житомирі. А за результатами конкурсу, якого Національна рада підбивала вчора, ця військова радіостанція розширила власну мережу ще на 8 частот. Отже, сьогодні її мережа охоплює 31 частоту в 10 областях України, серед яких 8 обласних центрів.

«Армія FM – військове радіо» має такі частоти відповідно до отриманих на конкурсних засадах ліцензій на мовлення:

ОбластьНаселений пунктЧастота (МГц)
1ВінницькаВінниця99,3
2ДонецькаКостянтинівка102,4
3ДонецькаПокровськ101,4
4ЖитомирськаБердичів87,9
5ЖитомирськаЖитомир104,5
6ЖитомирськаНовоград-Волинський98,9
7ЗапорізькаЗапоріжжя91,2
8КиївськаКиїв94,6
9ЛуганськаКремінна103
10ЛуганськаСтаробільськ102,6
11ЛьвівськаЛьвів92,4
12ЛьвівськаНовояворівськ88,9
13МиколаївськаМиколаїв103,3
14ПолтавськаПолтава90,2
15ХерсонськаХерсон99

Також радіостанція мовить на підставі дозволів на тимчасове мовлення в таких населених пунктах:

ОбластьНаселений пунктЧастота (МГц)
1ДонецькаАвдіївка90,3
2ДонецькаБахмут88,8
3ДонецькаВолноваха87,6
4ДонецькаГірник106,4
5ДонецькаКраматорськ89,0
6ДонецькаМаріуполь89,5
7ДонецькаСвітлодарськ107,3
8ЛуганськаБахмутівка90,8
9ЛуганськаЛисичанськ88,6
10ЛуганськаОлександропілля95,6
11ЛуганськаПопасна100,1
12ЛуганськаСтаниця Луганська КПВВ105,8
13ЛуганськаШирокий91,9
14ХерсонськаСкадовськ99,6
15ХерсонськаЧаплинка96,0
16ХерсонськаЧонгар103,0

Сергій Костинський під час пресконференції висловив упевненість, що незабаром «Армія FM – військове радіо» мовитиме в усіх областях України. «Саме такою є наша мета – розбудова Суспільного мовлення, розбудова місцевого радіомовлення і розбудова військового патріотичного радіомовлення в Україні», –  сказав він.