Національна рада і Держкіно знайшли спільні шляхи вирішення проблемних питань телевізійної галузі

19.12.2018

19 грудня відбулася зустріч члена Національної ради Сергія Костинського і першого заступника голови Державного агентства України з питань кіно Сергія Неретіна задля обговорення певних проблемних аспектів, які виникають у регулівній діяльності обох органів, і пошуку механізмів співпраці для їх вирішення. Присутніми також були начальник управління контролю та аналізу телерадіомовлення Національної ради Роман Кіфлюк, заступник начальника відділу моніторингу та аналізу телерадіомовлення Вікторія Дубінкіна і начальник юридичного відділу Держкіно Юлія Шевчук.

Серед питань, які були розглянуті під час зустрічі, – можливість надання Національній раді допомоги у формуванні бази даних кіно- і телефільмів для забезпечення функціоналу нового моніторингового центру Національної ради; відстеження частки показу телеканалами фільмів національного виробництва; зміни і видозміни назв фільмів і серіалів, які демонструються на телеекранах; особливостей озвучування, дублювання і титрування власного та національного продукту тощо.

Було відзначено наявність певних колізій у Законах України «Про телебачення і радіомовлення» і «Про кінематографію», й висловлено думки, як можна їх врегулювати.

Сторони вирішили проблемні питання регулювання у сфері кінематографії і домовилися про те, що Національна рада інформуватиме Держкіно про виявлені порушення та ознаки порушення законодавства і ліцензійних угод, на підставі яких видаються прокатні посвідчення, щоб агентство розглянуло способи можливого реагування.  

Вирішено, що в лютому відбудеться наступна зустріч, де будуть проаналізовані запропоновані механізми співпраці й розглянуто інші питання, які ще потребують  спільного обговорення.