На брифінгу Національної ради, що відбувся 13 квітня 2011 року, заступник голови Національної ради Лариса Мудрак повідомила журналістів, що Національна рада офіційно вибачилася перед очільником Тимчасової слідчої комісії Верховної Ради України з питань розслідувань випадків цензури у засобах масової інформації Іриною Геращенко через відсутність представників регуляторного органу на засіданні ТСК 7 квітня 2011 року та пояснила об’єктивні причини цієї відсутності.
«Ми надали свої роз’яснення з приводу Чорноморської ТРК, сьогодні маємо рішення і виконуємо ухвалу суду. Ми так само надали детальні роз’яснення з приводу ситуації з радіо „Мелодія”. Тому що в телерадіопросторі складається враження, що зовсім не було підстав позбавляти їх ліцензії», – пояснила Лариса Мудрак.
Як повідомлялося, учора прийнято рішення Національної ради про виконання ухвали Окружного адміністративного суду АР Крим, якою скасовано рішення регуляторного органу про відмову у продовженні терміну дії ліцензії Чорноморської телерадіокомпанії. Це питання буде винесене на повторний розгляд Національної ради та вирішене відповідно до вимог чинного законодавства.
Стосовно радіокомпанії «Мелодія» (АТ «Онікс») ситуація така: у 2008 році вона єдина із телерадіокомпаній, які на той час продовжували термін дії ліцензії на мовлення, не сплатила до Державного бюджету ліцензійний збір в обсязі 4,2 млн. гривень (припис Генеральної прокуратури зобов’язував усі компанії сплатити його).
Судові спори, які тривали упродовж двох років, завершилися не на користь компанії. На сьогодні АТ «Онікс» має три санкції «оголошення попередження» і безліцензійне мовлення. Це дало підстави регуляторному органу ухвалити рішення про непродовження терміну дії ліцензії на 15 частот. Після цього відбувся конкурс, в якому брали участь всі бажаючі, серед них і АТ «Онікс».
«Національна рада завжди сприяла і сприятиме появі нових гравців на медійному ринку, як одному із запобіжних заходів монополізації інформаційного простору», – сказала заступник голови Національної ради.
Вона наголосила, що члени Національної ради відкриті до діалогу і з радістю зустрінуться з Тимчасовою слідчою комісією для обговорення актуальних питань телерадіоінформаційної галузі. За бажання члени ТСК можуть відвідати будь-яке із засідань регуляторного органу.
«Ми сподіваємося, що представники ТСК відвідають Національну раду, і ми зможемо продовжити діалог, якого потребує і Верховна Рада в тому числі», – підсумувала Лариса Мудрак.