Національна рада анулює ліцензію чотирьом телерадіокомпаніям

19.09.2011

27 квітня члени Національної ради на засіданні вирішили анулювати ліцензію одній телерадіокомпанії та звернутися з позовом до суду для того, щоб анулювати ліцензії трьом іншим мовникам. Таке рішення пов’язане з численними порушеннями, яких допускалися компанії у своїй діяльності.

Приміром, планова перевірка київського супутникового телеканалу «8 ТБ» підтвердила, що він узагалі не мовить. За адресою, зазначеною в ліцензійних документах, представників телеканалу знайти не вдалося. Ліцензію Національної ради «8 ТБ» отримав два роки тому. Тому анулювання ліцензії цієї компанії є цілком логічним.

Також Національна рада вирішила звернутися до суду з позовами про анулювання ліцензій львівського ПП «Радіоорганізація «Львівська жінка», харківського ТОВ «Берізка-Телесистема» та київського ТОВ «Українська цифрова телемережа».

Компанія «Львівська жінка» з 2008 року отримала три попередження, на жодне з яких не було відреаговано. Результати позапланової перевірки виявили цілу низку порушень ліцензій. Зокрема вони стосуються недотримання її умов у частині території надання програмної послуги – мовлення поширювалося на місто Жовтневе, хоча дозволене лише в Нововолинську. Також компанія здійснює безліцензійне власне мовлення і не надає всім абонентам програми універсальної послуги, що засвідчує недотримання окремих положень Закону України «Про телебачення і радіомовлення».

ТОВ «Берізка-Телесистема» також не відреагувала на численні попередження і, окрім цього, протягом своєї діяльності допускалася грубих порушень щодо ретрансляції телепрограм у м. Сімферополі. За словами голови Національної ради, компанія непереконливо роз’яснила причини своїх дій. «Представник пояснив, що керівництво наказувало не ретранслювати каналів, які не зазначені в ліцензії, та вимкнути неадаптовані канали, але персонал, який там працює, відмовлявся це робити», – резюмує Володимир Манжосов.

Київський провайдер програмної послуги ТОВ «Українська цифрова телемережа» допускалася системних порушень щодо виконання умов ліцензії в частинах організаційно-технічних, фінансових та інвестиційних зобов’язань та в умовах щодо території розташування багатоканальної мережі та оператора телекомунікацій.